Moi,onko kellään ylimääräistä toimivaa -99 focuksen virta puolaa,yksi pytty on pimeänä.
Focuksen virta puola.
4
141
Vastaukset
Tuskinpa se vika on puolassa kun se antaa kipinän kaikille neljälle tulpalle.
Jos vika olisi puolassa niin kipinä puuttuisi kokonaan.
Vika saattaa olla virranjakajan kannessa, sytytysjohdoissa tai tulpissa.- mek32
Kannattaako kommentoida jos ei tiedä?
Focuksessa ei ole puolaa vaan sytytysyksikkö ja niitä saa varaosaliikkeistä muunmuassa MOTONET myy niitä. mek32 kirjoitti:
Kannattaako kommentoida jos ei tiedä?
Focuksessa ei ole puolaa vaan sytytysyksikkö ja niitä saa varaosaliikkeistä muunmuassa MOTONET myy niitä.Minä kun luulin että focuksessa olisi tulpat ja tulpanjohdotkin.
- mek32
mokateko kirjoitti:
Minä kun luulin että focuksessa olisi tulpat ja tulpanjohdotkin.
Ne sieltä kyllä löytyy mutta ei perinteistä (mekaanista) virranjakajaa eikä puolaa vaan laatikko joka tuntee nimen sytytysyksikkö.
Olen kahteen omaan focukseen sen vaihtanut, suosittelen samalla vaihtapaan tulpat ja tulpan johdot jommissa kummissa on syypää sytytysyksikön pimenemiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2344502Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii752924- 472433
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua451737- 781409
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘831212- 201137
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden137939- 69908
Sellainen tunne sydämessä
Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,86874