Tuttavani vuokrasi pöydän viikoksi,ruhtinaalliset kaksi euroa tuli voittoa!JESS, Pääsihän joistain kamoista eroon,Oujee!
Epä Onnenlantti
älli
12332
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
voi ei! pitäisi olla joku takuusysteemi kirppisvuokrissa, että saisi vaikka sitten jonkin alennuksen pöytävuokrasta jos ei kauppa käynytkään. Ikävää kun ei kovasta hommasta saa rahaa, kirppispöydän kanssa kun työtä saa kuitenkin tehdä.
eiköhän siellä käy porukkaa? asiakkaita siis?
Itselläni on ollut pöytä kyseisessä paikassa monta kertaa, ja olen ihan hyvin saannut tavaraa myytyä. Viimeksi sain yli 400 e pöytämaksun jälkeen. Viikko on liian lyhyt aika mielestäni pitää pöytää. itse pidän aina kuukauden kerrallaan. ja pelkkää vaatetta on ihan turha lähteä myymään, kun sitä on niin paljon tarjolla kirppareilla. Pöydässä pitää olla jotain, mikä houkuttaa ihmisiä katsomaan sitä pöytää, ja kannattaa hinnotella realistisesti, mitä olisi itse valmis maksamaan kyseisestä tuotteesta kirpparilla, jos yrittää vanhoista lumpuista saada kovan hinnan niin ei kukaan niitä osta, ja sit haukutaan kirpputoria kun ei käy kauppa.
Pitäiskös tuota muka uskoa!!!! HAH HAH !!!!
400 egee voittoa??? Möitkö iskän bmw:n?
Jos myyt vauvan käytetyn sideharsoliinan 10 sentillä tai käytetyt kalsarit 15 sentillä niin uskon, mutta sun pöytäsi on kyllä notkunut verottajaa sekä poliisia kiinnostavista tuotteista, eikö?
Olen minäkin onnenlantissa myynyt.
Kauppa käy jos on hyvää tavaraa.
Mitään pilallepestyjä, rikkinäisi. nukkavieruja, mitä et itsekään käyttäisi ei kannata viedä.
onhan 2 euroakin rahaa, vai eikö ole???
Jos ei tule kaupaa ei tule euroja.
Ei se paika vika ole jos tavarat ei kelpaa.
Jos ei asiakkaita niin ei ostojakaan tämä on jääkylmä totuus.
hyvää jatkoa!
Pitäävät kuulema auki milloin lystää ja viikonloputkin suljettuna
Niin todellakin pöydänpitäjäthän ne tavarat myyntiin laittaa, eikä kirpputorin omistaja. Eli jokaisen pöydänpitäjän pitäisi vähän miettiä minkälaista tavaraa vielä yrittää myydä eteenpäin. Mielestäni Onnenlantissa on ollut suurin osa tavaroista tod. hyvää ja edullista tavaraa, ja kun se ei ole liian iso paikka niin jaksaa katsoa kaikki pöydät. esim. verrattuna Femmatorilla, sielä on liikaa vaatteita myynnissä, ei niitä jaksa edes katsoa. Rekit on liian täys, ja liian alhaalla tavarat jotka ovat pöydällä jää vaatteitten alle piiloon siis ----femmatorilla. Nykyään ihmisten pitää pöydän ohi kävellessä nähdä pöydällä olevat tavarat eikä alkaa penkomaan niitä romujen ja lumppujen alta.
Näin on....
Surkea paikka muutenkin