Mulle on tullut muutama Suomen erikois-2€ tältä vuodelta(eli 2013).
Kierrosta tulleita, eli eivät ole kotelossa, mutta ovat kyllä lyöntikiiltäviä.
Onko näillä mitään myyntiarvoa vielä/jo? Kuten esim. v.2004 risukakkosillahan oli jo heti noin 15€/kpl. Näitä tän vuoden erikoiskakkosia kuulemma kaupitellaan jo siinä 8-9€ kappalehintaan.
Sit lisäks vielä mulla on F.E.Sillanpää-kakkonen ja Belgian EU-puheenjohtajuuskauden kunniaksi lyöty kakkonen vuodelta 2010. Mites näiden suhteen, onko mitään arvoa vai kannattaako pitää omaksi iloksi?
Keräilyrahat
Erikoista rahaa
2
259
Vastaukset
- haku
http://kerailyhaku.eu/?q=2e sillanpää
http://kerailyhaku.eu/?q=2e belgia eu puheenjohtajuus - Erikoista rahaa
En päässyt noiden linkkien kautta mihinkään, mutta huuto.netissä noi suomalaiset näyttäisi pyörivän siinä 3€ hinnoissa.
Tuota Juhlakakkosta näköjään on lyöty 1 500 000kpl ja tuota Belgian puheenjohtajuusrahaa 5 000 000kpl. Tiedä sit, onko paljon vai vähän..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1546846MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny656016Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.884579NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074539Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1694334Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941700- 4031611
- 821409
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a311387Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?441190