Tietääkö kukaan mitä karhuvuoressa tänään päivällä oli meneillään kun poliiseja ja ambulansseja oli pitkään siwan vieressä talon pihassa? Rikospoliisit jäivät pitkäksi aikaan vielä paikalle.
Karhuvuoressa tapahtuu?
Karkkari76
81192
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Karhuvuoressa ei ole Siwaa
Asun samassa rapussa missä oli aamulla ja aamupäivällä meno päällä. Heräsin kun poliisit huuteli kyseiseen kämppään "kädet näkyvissä ulos" tms. ja myöhemmin näin kun poliisit laittoivat mellakkakilven takaisin autoon. Päiväsaikaan ulos kannettiin ruumis.
Eli normaali ja tavallinen arkipäivä Kotkassa ja sen karhuvuoressa..
Karhuvuori on rauhoittunut paljon, enää ei kuulu kuin yksittäisiä laukauksia, siellä sun täällä, konetuli-aseiden ääntä kuuluu hyvin harvakseltaan, ehkä muutaman kerran /vk.
Tuhopolttojen määräkin on pienentynyt olemattomiin, vain pari paloa/talo/vk.
Missäs se karkkarin raja menee, kuuluuko siwa ruonalaan? Eli siis taas joku tapettu vaihteeks jos tuo pitää paikkansa, ei ainakaan vielä lehdessä mitään?
http://www.kymensanomat.fi/Online/2013/12/03/Mies löydettiin surmattuna yksityisasunnosta Kotkasta/2013316608354/4
Mä syödä burkeri... mäc tonalts huva maistua
Siwa kuuluu planeettaan.......