Aamulento Lontooseen Norwegianilla. Onko sama millä automaatilla teen lähtöselvityksen vai onko lentoyhtiöillä omat automaatit? Voikohan Norskin lähtöselvityksen tehdä edellisenä iltana? Voiko myös ruumaan menevän laukun laittaa edellisenä iltana sinne automaattiin? Onko nekin omansa eri lentoyhtiöillä? Kiitos vastauksista!
Norwegian lähtöselvitys
Tietämätön
44766
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jos lento lähtee ennen kymmentä, ennakkolähtöselvityksen voi tehdä edellisenä iltana klo 18.30 - 20.30. Tämä tieto oli Helsinki-Vantaan nettisivulla.
http://www.finavia.fi/fi/helsinkivantaa/lentoyhtiot/
Monet automaatit ovat usean lentoyhtiön yhteiskäytössä. Norwegianista ei itselläni ole kokemusta, mutta automaateissa on yhtiöt selvästi merkitty.
norwegianilla on omat automaatit, muilla automaateilla ei voi tehdä.
Tarkistin tuon, ja Norwegianin kohdalla mainitaan edellisillan lähtöselvitysmahdollisuus ja juuri nuo ajat, jotka edellinen vastaaja on maininnut.
Norwegianin lähtöselvityksen voi tehdä samalla automaatilla kuin muidenkin, valitaan vain Norwegianin merkki, (niissä missä on)
viimes piti myös laukut jättää omatoimisesti automaatilla, ylipainoa ei saa olla yhtään.