Virus vai muu virhe käyttäjäprofiili ei toimi?

Syyllinen kuka mikä?

Koneessani on windows 7 ja olen käyttänyt kotikonettani (kannettavaa) noin kaksi vuotta.sujuvasti .Kävin päivällä koneella Nordean nettipankissa ja kaikki sujui hyvin,tosin yhteys katkesi kerran ja jouduin kirjautumaan uudestaan. Kun illalla avasin tietokoneen en päässyt käytönvalvojan tililleni . salasana on oikea , jos käytän väärää kone ilmoittaa sen, mutta kun kirjoitan oikeab se ilmoittaa että käyttäjäprofiilia ei voi ladata. Missä vika virus, hakkeri tai jotakin muuta.. Mitä voin tehdä auttakaa pian minulla on tärkeä työ kesken ja paljon tiedostoja ja tunnuksia ko tilillä, vieraana pääsen tyhjille tiedostoille.
ONKO MITÄÄN ITSE TEHTÄVISSÄ
VASTAA

4

286

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kokeile mennä vikasietotilaan ja palauta järjestelmä siihen aikaan jolloin kaikki vielä toimi hyvin. Vikasietotilaan pääsee painamalla F8 painiketta montakertaa heti bios ikkunan jälkeen.

    • Syyllinen kuka mikä?

      Yriin eilen sitä vikasietotilaa ja pääsin omalla käytönvalvojan profiililla sisälle, mutta kun yritin tehdä siellä jotakin kone sammuttii itsensä heti. HYVIN ON SUOJATTU.omalta käyttäjältäkin ja käytön valvojalta.
      Sitä pautuspistettä en vielä yrittänyt, mutta yritin luoda lisää käyttäjiä ja jotakin muutakin, löysin netistä joitain ohjeita, mutta ainakaan uutta käyttäjää en pystynyt luomaan.Koitan sitä vikasietoa uudestaan ja palautuspistettä, mutta mikähän moisen vian aiheuttaa ? Jos onnistun kerron

    • Tuollaisia ongelmia voi tulla välillä tosin ne on harvinaisia. Aiheuttajasta ei ole tietoa.

    • Syyllinen kuka mikä

      Itse epäilen hakkerointia tai yritystä, joka on vioittanut toiminnan, mutta joulu tulee, sillä vikasietotilasta pääsin töihin ja tilanne ok.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi teki aloitteen?

      😃 häh
      Ikävä
      109
      4246
    2. Onko kaivattusi ulkoisesti

      paremman vai huonomman näköinen kuin exäsi? 🪤
      Ikävä
      78
      3476
    3. Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?

      Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?
      Ikävä
      80
      3302
    4. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      24
      3209
    5. Just alkoi ottamaan päähän

      Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk
      Ikävä
      22
      3162
    6. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      72
      2906
    7. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      45
      2780
    8. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      62
      2743
    9. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      85
      2549
    10. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      33
      2384
    Aihe