TUKSU tänään TV2 klo 19.30
Näemme glamouria!!!
Näemme glamouria!!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Onko tämä totta vai joku trolli
Iso Matami on tv:ssä tänä iltana ja ihan omana itsenään:
”Julkisuus on vaikeaa
- Johanna Tukiainen kertoo tänään tv:ssä julkisuuden varjopuolista.
Hullu juttu
TV2 19.30 Nuorten aikuisten elämänvalintoja tänä syksynä esitellyt Hullu juttu päättyy tänään. Viimeisessä osassa kysytään, kuka tyytyy enää olemaan ihan tavallinen ihminen maassa, jossa hehkutetaan huippuosaajia ja erilaisia lahjakkuuksia?
Julkkiksena olemisesta ohjelmassa puhuvat muun muassa Juhana Helmenkalastaja ja Johanna Tukiainen, jolle on ollut kova pala se, kuinka paljon negatiivista julkisuutta hän on saanut osakseen.
- Otan allergialääkettä joka keikalla, koska olen allerginen ripsiliimalle. Ei tämä mitään helppoa duunia ole, Tukiainen sanoo viinilasi kädessään.
Toimittaja koettaakin leikkimielisesti pelastaa naisen julkisuudelta ja järjestää hänelle töitä ruokakaupasta. Tukiainen estyy kuitenkin saapumasta paikalle kerta toisensa jälkeen. Tilanteeseen liittyvät ainakin solarium ja sotkuinen koti, mutta ei alkoholi.”
Iltalehti 4.12. http://www.iltalehti.fi/viihde/2013120417793522_vi.shtml
Heh..
On allerginen ripsiliimalle ja joka keikan yhteydessä ottaa siihen kuuluvat lääkkeet.. Jepjep!
Uskoo ken tahtoo, mut kyllä nyt tuli sellainen sammakko suusta tuolta naiselta!!
Kyllä siinä on jotain aiiiivan muita pillereitä ja mitä lie muutakin..
Hankalaa tuollaiselle vaan mitään apua saada tai tarjota kun ei hyväksy todellisuutta kun valheiden kautta.
Mutta kyllä ajon katsoa, olen sen verran utelias miten sanat tuoltakin muutaman minuutin pätkältä sössöää .. Jos nämäkin haastattelut on annettu viinilasi kädessä.
Tiukkaan se ote pysyy niin lasissa kuin pullossa.
Tuksu ottaa tunnetusti keikan yhteydessä siihen kuuluvat lääkkeet ... varmuudeksi vielä tupla annokset. Ei kai sitä nyt muuten laulu kulje ja tanssi suju. Jenkeissä tämä "lääkkeitten" ottaminen on kaikkien kuuluisuuksien normi arkipäivää. Se kuuluu myös glamourelämään.
Ja Tuksuhan ottaa ne allergia(heeh-he-heh)lääkkeet vaikkei ois ripsiä tai edes mitään meikkiä.
kuka viitsii etes lukee tuksun juttuja!!!
Hullu juttu 4.12.13; Tuksua koskeva osuus, kesto 3:28:
http://www.youtube.com/watch?v=al67WsLC1o8
Hullu juttu, Tuksu kommentoi 5.12. iltapäivällä:
”Kyseinen ohjelma oli täysin mauton ja typerä, joku tyttö hillumassa ison Minni Hiiri rusetin kanssa, upeeta.....ööh.....Teen keikkani ihan laillisesti toiminimeni kautta.”
Ja kyllä mua nauratti hymyn näätäpalstalla, kun joku kommentoi sitä mies puolista outoa nimittäen häntä: Jussi Kotilonkerääjäksi :D Ahhahhashashas...Ja eipä ollut tuksusta naista tulemaan ohjelmaan, ei kyennyt.
Ohjelmassa kuultiin Tuksun tyypillistä selittelyä. Tuo ei uutta meille näädille.