Miten teillä on otsaa näyttää TV:ssä mainoksia dildoista, esim. yhdessä mainoksessa nainen pitää tekokyrpää käsissään. Näitä mainoksia esitetään aikaan jolloin lapset katsovat mainoksia. Viimeksikin tyttäreni kysyi: "Äiti, miksi tuolla tädillä on iso pippeli kädessä?" Selitä nyt siinä sitten 8-vuotiaalle.
Näiden valopäiden takia pikkuiset, jopa 10-vuotiaat ovat nykyään jo seksipuuhissa. Seksiä kun tungetaan joka tuutista välittämättä seurauksista.
Vastuuttomuus, maailman perintö?
14
340
Vastaukset
- Surullinen
Raha ratkaisee nykyään, maalaisjärki on sumentunut rahanhimon kiilto silmissä. Sivulliset uhrit eivät paljoa nappaa, antaa mennä vaan kunhan rahaa tulee.
Raha on jumala ja valta on pyhä henki. Näin se vaan menee 90% ihmisistä nykyään. - Mieti vielä
Ei niitä dildomainoksia päivällä tule. Myöhään illalls taas sen 8-vuotiaan pitäisi olla jo nukkumassa. Kannatko itse vastuusi? Sinä siitä vastaat kuinka kauan illalla lapset keikkuvat tv:n ääressä.
- Mami67
Viikonloppuisin meidän lapset menee nukkumaan klo.22:30. Kuule aika moni lapsi pe/la iltaisin valvoo yli kymmeneen. Ja kannan vastuuni lapsistani, siksi olenkin huolissani. En halua tulevaisuudessa yllättää 10 vuotiasta lastani seksitouhuista poikien kanssa. Näin valitettavasti tapahtuu, kiitos seksin tunkemisen joka paikkaan. Lapsetkaan eivät voi olla enää lapsia.
No mitäpä tästä täällä pyörivät runkkaajat mitään ymmärtäisivät... - yiycuukjbbjk
Mami67 kirjoitti:
Viikonloppuisin meidän lapset menee nukkumaan klo.22:30. Kuule aika moni lapsi pe/la iltaisin valvoo yli kymmeneen. Ja kannan vastuuni lapsistani, siksi olenkin huolissani. En halua tulevaisuudessa yllättää 10 vuotiasta lastani seksitouhuista poikien kanssa. Näin valitettavasti tapahtuu, kiitos seksin tunkemisen joka paikkaan. Lapsetkaan eivät voi olla enää lapsia.
No mitäpä tästä täällä pyörivät runkkaajat mitään ymmärtäisivät...Trollailu on taito jota sinä et osaa. Kokematon trolli on tylsä ilmestys ja suorastaan myötähäpeää aiheuttava. Yritä vielä kerran ja mieti hetki ennenkuin lähetät viestin että olisiko jotain korjattavaa ja miten onnistuisit parhaiten provoamaan.
- Hiljaa...
yiycuukjbbjk kirjoitti:
Trollailu on taito jota sinä et osaa. Kokematon trolli on tylsä ilmestys ja suorastaan myötähäpeää aiheuttava. Yritä vielä kerran ja mieti hetki ennenkuin lähetät viestin että olisiko jotain korjattavaa ja miten onnistuisit parhaiten provoamaan.
...teiniapina, kasva aikuiseksi peikkopoika. Kokematon teini se vasta tylsä ilmestys onkin, teinisanastoineen kuten "trolli". Väsynytttä, väsynyttä...
- no joooooh
No noita mainoksia tulee myös radiossa keskellä päivää, heti aamusta, että pikkupiltitkin saavat kuulla päiväkotiin mennessä. Ihmettelen todella, kyllä lapsia alkaa kiinnostamaan, että mikä kaalimato....kouluikäiset osaa jo kirjoittaa ja voivat sitten katsella mitä kivaa siellä myydään.
- yiycuukjbbjk
Hiljaa... kirjoitti:
...teiniapina, kasva aikuiseksi peikkopoika. Kokematon teini se vasta tylsä ilmestys onkin, teinisanastoineen kuten "trolli". Väsynytttä, väsynyttä...
Kuten aikaisemmin sanoin, trollailu on taito jota sinä et osaa vaikka yrittäisit.
- Emt
Mä oon vasta 10-vuotta ja oon nähny noita ennenkin, kyllä mäkin kysyin äidiltä että mikä se on ,mut ei kertonu. Ja tieni itsetyydytykseen sain kun nämä pervot laittoi peliin mitä minä ny teen, katso. No ku katoin pornosivusto. Ekalla keralla mietin hyi ja suljin sen heti. Ja sitten kun näin sen uudelleen niin katsoin yyhden videon ja mietin no ei paha, ja niin katsoin lisää.
- Rovasti
Kaalimato.com valitsee vaikenemisen? Liian herkkä aihe firman edustajalle? Ymmärrän, jos olisin itse täällä edustamassa kyseistä firmaa niin häpeäisin ja välttelisin vastaamasta.
- Noin se menee
Niin, lapsi ymmärtää, jos hänelle asia selitetään. Jos ei selitetä, asia jää vaivaamaan ja selitys haetaan muualta.
Mitä ihmeen vahinkoa tuon selittämisessä olisi?- idiootti?
Sinä varmaan selittelet 8-vuotiaille dildon tunkemisesta pilluun. Sori vaan mutta osalla meistä on järki päässä!
- kastemato
idiootti? kirjoitti:
Sinä varmaan selittelet 8-vuotiaille dildon tunkemisesta pilluun. Sori vaan mutta osalla meistä on järki päässä!
Kaalimato, voisitteko kertoa näkemyksenne asiasta?
- kvkvj
kastemato kirjoitti:
Kaalimato, voisitteko kertoa näkemyksenne asiasta?
Suksi trolli jo vittuun täältä!
Teini taas pelleilee kun on joulu ja koulupäivissä hieman väljää.
Sanoin jo aikaisemmin että trollailu on taito, jota sinä et osaa. Et vaikka yrittäisit. Saat vain aikaan myötähäpeää ja vähän sääliä kun et tyhmänä ymmärrä että kukaan ei usko sinua naiseksi, saati aikuiseksi naiseksi.
- gyigbhuionjjmp,
Oikeata vastuunkantoa vanhemmilta kun 8 vuotias lapsi katselee telkkaria päivät pitkät...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1087745Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3686830Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite744207Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293919Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2022398Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os242095- 731912
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps191803Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11670Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11667