Kuinka voi ostaa netistä lipun junaan sellaiseen paikkaan ettei vastapäätä istu ihmisiä kasvot minuun päin,tarkoitan siis että haluan paikan jossa ei joku vieras toljota minua koko matkaa.
Olen aivan vasta-alkaja junalla matkustuksessa ja kyseessä toinen reissu,ensimmäisellä kerralla olin hyvilläni kun paikkani oli kahden hengen "istuin välissä".
Istumapaikan valinta junassa ??
10
6494
Vastaukset
- Marja-Leena.
Minulla naisena taas on hauskaaa istua jotakuta vastapäätä. Saa kiusata miehiä. Katsos kun käytän hametta eikä mitään alla niin voi varovaisesti vilauttaa pimppia. :) Hauska nähdä vastassa istuvan reaktiota. Posket punastuu ja housuissa pullottaa....
- Karim
No mitäs rikollinen muuta tietää?
- Marja-Leena.
Karim kirjoitti:
No mitäs rikollinen muuta tietää?
Mitäs rikollista tuossa nyt on, taidat olla tiukkapipoinen musulmaani nimestä päätellen. Mitäs jos painuisit takaisin Umbal-Bumbalähläm-maahan?
- epäilen
kyllä sen paikan voit ihan iste valita vr.fi sivuilta...löytyy jopa 1 hengen paikkoja.
Onko sinulla varmaan lääkitys kohdalla? - 222
Kuten sinulle kerrottiin, voit VR:n sivulla tai tiskillä valita paikan, jossa kukaan ei istu vastapäätä (tai jopa yksin olevan paikan).
Jos ostat vahingossa vääränlaisen paikan, voit vaihtaa paikkaa junassa. Jos paikanvaihto arveluttaa, voit kysyä konnarilta, missä olisi myymättömiä paikkoja. Yleensä päätypaikat menevät viimeksi kaupaksi eli ovat tod näk tyhjiä.- Sitzplatz
Ja junassakin voi vaihtaa vapaalle paikalle koska vain, voi toki joutua siirtymään, jos jollain seuraavilta asemilta tulevilta on paikka siinä.
- Vr kantamatkustaja
Nykyisin ne ovat lippujen kanssa samassa. Piakan saat automaatista vaunusi sianin mukaan. Vedä istuin paikka teitojen sivu automaatista alas vaunusi paikkatiedot paljastuu. Paina kerran vielä istuimein numerot isonevat. Paina sinulle sopiva paikka itsellesi. Maksa matka.
- kallepalle
niinpää.
- Kuinsilloinennen
Näin meillä Pieksämäellä. Tyhmää kun ei ole lipun myyntiä aseman tiloissa vain se tyhmä puhumaton lippuaotomaatti.
1) Aloita
2) Paikkakunta muita matkoja kirjoita mistä minne
3) Valitse matka
4) Valitse vaunu ja paikka
5) maksa matka muita tarkistaa lähtöpäivä ja saapumispäivä
Näin se on nykyisin Pieksämäellä lippun osto VR lippupalveluautomaatista.
Oipa kuin silloin ennen palvelu hoitui tiskiltä. eikä automaatista.
- Anonyymi
no kun hammeen alla on kikkeli ei pillöu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait683362Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso41194- 22974
Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani3970Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68810Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60744Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es34725Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä45709Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t29663Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4647