Ärsyttäiskö sua jos joku tyyppi täällä kirjoittelis tietämättäs juuri sulle, mutta ei ikinä tulisi kertomaan omista tunteistaan kasvotusten?
Kuinka moni tänne kirjoitteleva lopulta päättää tehdä/on tehnyt aloitteen oikeassa elämässä (jos siis tilanne se että ei täällä kirjoittele exälleen/exästään vaan uudelle tuttavuudelle)?
Kuinka moni tänne kirjoitteleva lopulta päättää tehdä/on tehnyt aloitteen oikeassa elämässä (jos siis tilanne se että ei täällä kirjoittele exälleen/exästään vaan uudelle tuttavuudelle)?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mielellään exästään kirjoittelee eikä exälle.D
Silleen varovaisesti elämää mukaillen kokemuksia kertoillen ,kaipa jollain on joskus elämässään samoja tilanteita.Mistäs sitä tietää vaikka jollain olisi ollut samanlaisia kokemuksia ja olisi joku asia josta voisi kertoa ajatuksia mikä asia johti toiseen ja miksi .Ainahan ne ei välttämättä ole auennut kummallekaan osapuolelle koskaan
Miten se voi ärsyttää, jos siitä ei tiedä? Sanoit tietämättänne. Ja mikä toi exä-juttu oli? Miten se eroaa tilanteesta kirjoittaako exälle vai jollein muulle?
Ei ärsytä. En voi tuomita ketään, jokaisella oma syy. Jotakin ikävää täällä olen joskus purkanut häntä ajatellen. Hänelle en EN ENÄÄ voi sanoa mitään. Toivon itse voivani olla niinkuin kaikille muille, jutella mitä näitä.
Hyvää ja kaunista hänelle
Hyvää ja kaunista :D
Joskus kauan sitten tein aloitteen irl ja tuloksena oli mahalasku. Enää en, sen verran viisastunut.
Ei harmita. Se on sen tyypin valinta.
Uskon, että IRL lähestyy ne joita todella kiinnostaa.
Jos ujous esteenä, niin se pitää vain uskaltaa ylittää.
Olen mies, joten ei tarvi kuvitella kenenkään lähestyvän. Ajattelen niin, että oma on häpeänsä jos joku tuttavuutta haluaisi tehdä, mutta ei tee mitään asialle.
Olen lähestynyt naisia pari kertaa, viimeksi oli työpaikalla. Oli varattu. Sittemmin välttänyt työpaikkakuvioita vaikka katseita onkin nyt tullut. Jos jotakuta riittävästi kiinnostaa, sen varmasti sitten näyttää. Minä en ole enää kuitenkaan työpaikalla aloitteellinen ollut.
Nyt onnekseni ikävöin ihan eri kuvioista.. ja taidan tehdä aloitteen myös :)
Rohkeutta vielä vaan kerättävä :/
Kyllähän se ottaisi aivoon.
Varsinkin kun on itse tehnyt jo aikalailla voitavansa niin jos toisella on joku "en mä pysty", "en mä jaksa", "annetaan olla", "eiks hän vois", "miks mun pitäis?" tai ylipäätään luovutusmentaliteetti niin voi vain kuvitella miten siinä suhteessa sitten kävisi.
Kuitenkin tässä tapauksessa nainen vaikuttaa sosiaalisesti itsevarmalta joten eiköhän hän keinot keksisi jos kiinnostusta olisi tutustua.