Osaako joku sanoa millä pikakomennolla saan sivun näkyviin, kun kirjoitan koodaus kielellä tai muotoilen sivuan ja haluan välillä katsoa miltä se näyttää?
Tai millä muulla tavoin näen muotoillun sivun?
Kaikennäköisiä ohjeita kyllä löytyy koodaus kieleen, mutta eipä löydy siihen, kuinka näen mitä teen?
pikakomento
ärsyttävää
3
101
Vastaukset
- ole hyvä vaan
olisit tietysti voinut kertoa mihin ohjelmaan sitä koodia naputtelet...?
Helppo tapa on avata selaimeen se sivu jota koodaat. Koodaa sitten millä ohjelmalla lystäät, aina kun teet muutoksia ne näkyy selaimessa sen jälkeen kun olet painanut sivun päivitysnappia...- ei ärsyttävää
Kiitos vastauksesta! Minä koodaan Notepadiin. Nyt ei enää ärsytä, kun toimii tuo homma. Muistaakseni pikakomentoa käyttämällä sai sivun näkymään heti tallenuksen jälkkeen ilman päivitystä.
Sivu päivittyy useimmissa selaimissa f5 napilla myöskin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 406993
- 323948
- 453330
- 402939
- 172726
- 372238
- 162196
- 412143
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons482077- 402058