Perseestä tien auraus keskustassa.

Jumalattomat urat torilta orttotoksien kirkolle asti. Pankaahan terät maahan aurajaan kutaleet.
19863
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

elä valita pask*läjä!, mää ite kolaamaan jos noin paljo vit*ttaa

Äänestä

Muuta Keniaan.. Siellä ei lumet haittaa.. Sarvikuonosta tosin voisit saada peltuuksillesi; joka olisi sinulle omiaan...

Äänestä

Kato, kato, meehän auramaan ja kunnolla, jos et osaa niin sitte keniaan, kumihuuli, buaaahhahhah.

Äänestä

Jos ei ossoo aurata niin ei sille itte maha mittään kun peukalo on keskellä kämmentä

Äänestä

Taiat olla aika surkea kuski jos ne olemattomat urat haittaa! Liekkö autoakaan köyhällä valittajalla. Hyvin on hannun porukka tänäkin talvena lumi työt tehny, ei valittamista.

Äänestä
  • Jos on sattunut silmään niin siellä ajaa muitakin ajoneuvoja kuin autoja, joille auraamisesta ei ole kuin haittaa!!

    Äänestä

  • niin ettäkö,täkö täkö hyvin hoitanu??salli mun nauraa!!se porukka ei osaa muuta kuin jauhaa skeidaa munamartoissa.

    Äänestä

No joo, pirruoko ajat niissä urissa, kuka on käskeny.
Pijä ajoneuvosi vaan tallissa, kun et ossaa ajaa.

Äänestä
  • Kuka tötterö auranne Timoniemelle saakka.Siitä perukkaan päin on aina parempi tie.

    Äänestä

  • susimies kirjoitti:

    Kuka tötterö auranne Timoniemelle saakka.Siitä perukkaan päin on aina parempi tie.

    susimies on tötterö kun taas valittaa, ´kuka käski mennä Timonniemelle pysy pirtissä ja laita karvareuhka päehän.

    Äänestä

  • Saathan sinä siellä mersusi ratissa hymähdellä, että kun on hyvässä kunnossa tiet, kun ajetaan neljällä pyörällä... mene kokeilemaan mopolla perässä!

    Äänestä

Kyllä hannun porukka ossaa tien aurata mutta joillakin se on sinnepäin varsinkin
keskustassa ja sen reunamilla

Äänestä

njäh! njäh! njäh!

Äänestä

Onko kuhmossa joskus osattu tehdä lumityöt oikein....??? No ei oo...

Äänestä

Syvät on urat.

Äänestä
  • No niin,nyt on katkottu puhelinpylväs Kuhmo oy:n kohdalta ja liikennemerkki impilinnan kohdalla.
    Kaiken takana ovat nämä limanuljaskat jotka eivät halua jyrsiä tänne kunnon teitä,
    mokomatkin katalat tuppim---ut.

    Äänestä

Justiinsa,puoli kaupunkia pimeänä kun ihmiset eivät enää pysy tiellä vaan katkovat pylväät ja syy on huonossa tien kunnossa.
Ettäkö työ ällyö pöljät!!!

Äänestä

Toivoisin, että asioista vastaava mestari joutuisi kunnon sivariin ja ajaisi jonkun liikenteenjakajan yli. Josko tienkunto rupeaisi paranemaan.

Äänestä

Pistäkää ne tunninkipaskat liikennekäytöstä poistoon niin ei tarvii ulista eikä vikistä täällä.
Mitä tuohon sivariin joutumisesta tulee mieleen että on oikeasti nykyisin niin kädettömiä kuskeja ettei talvisin saisi päästää autoilemaan ollenkaan.
Tosin kaupunkiautoiluhan on paikallisille aika uusi asia, joten ymmärrän nämä ongelmat joita kaikki ei pysty ilman ulkopuolista apua ratkomaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tsugutsugu kirjoitti:

Jumalattomat urat torilta orttotoksien kirkolle asti. Pankaahan terät maahan aurajaan kutaleet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu