Raiskaus vai ei - harmaa alue

Oikeutta?

Kerron tapauksen 15 vuoden takaa, josta olisin saattanut joutua syytetyksi raiskauksesta.

Tapasin silloin baarissa erääin puolitutun naisen, joka tuntui alusta asti vauhkolta (ehkä jotenkin adhd-tyyppi), mutta teki minulle hyvin suorasukaisia seksuaalisia aloitteita, mm. hipaisi muniani farkkujen läpi, kielisuudelmia tms. Vein hänet kotiini "yömyssylle" ja sinne päästyäni menin suoraan asiaan.

Olen seksissä aika dominoiva ja useimmat naiset siitä pitävätkin. Nytkin annoin lähinnä "käskyjä" enkä niinkään lipertelyjä. Homma eteni normaalia ratoja, mutta hetki sen jälkeen, kun olin työntänyt peniksen sisään, nainen alkoi vaati lopettamaan. Jatkoin omaksumaani määräilevää roolia ja vähät välitin kummallisesta käänteestä. Pian nainen alkoi suorastaan kirkua ja silloin lopetin ejakuloimatta ja vihaisena.

Mitä teki nainen: syytti minua raiskauksesta! Hän valitti melkein itkien, että hänet on ennenkin raiskattu. Sain vaikutelman, että naisella ei todellakaan ollut ihan kaikki kotona. Joka tapauaksessa hän tosiaan teki rikosilmoituksen, jouduin poliisikuulusteluihin ja olin melkein paniikissa. Onneksi syytettä ei lopulta nostettu: naisen tarina muuttui liian moneen kertaan. Itse kerroin rehellisesti ja yksityiskohtaisesti mitä oli tapahtunut.

Myöhemmin kuulin, että hänet tosiaan oli aikaisemmin raiskattu tai "raiskattu" kahteen eri kahteen kertaan. Toinen mies oli saanut vankeutta, toinen ehdollista ja molemmat isot korvausvaatimukset.

Vieläkin minua vaivaa tapaus. Luulen, että nuo kaksi miestä olivat kokeneet oikeusmurhan. Itse olen sen jälkeen pokannut naiseni pelkästään netistä, jotta saan dokumentit pelisäännöistä.

Entä syyllistyinkö minä raiskaukseen, kun en heti lopettanut?

4

299

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Elä poeka

      nuschi rikkinäisiä hutsuja.. tuloo vaikeuksia.. passaa sekopiät..

    • hjnjgf

      No muuta en osaa sanoa, kun että kyllä se seksin harrastaminen on lopetettava heti, jos toinen niin käskee.. oli se akti kuinka yhteisymmärryksessä aloitettu. Jos sillä tavoin toimii, niin sillon ei ainakaan hyväksikäytöstä voi puhua, eikä sunkaan ap tarttis arpoa asiaa.

      Mutta jos toinen osapuoli jatkaa kielloista huolimatta, niin ei se kyllä oikein ole... miksi sitä sitten siinä tilanteessa kutsutaan, en osaa sanoa muuta kun että väärin!!!

    • vonka-nainen

      Et. Kyllä naisellakin on joku vastuu, jos alkaa vonkaamaan.

    • Sä kohtasit vain traumatisoituneen naisen, että kyllä hänellä muuten oli kaikki kotona. Et voi syyttää naista mistään ja varmaan tiedätkin sen.
      Sillä hetkellä, kun nainen alkoi kirkua, niin olisit pyytänyt anteeksi ja pahoitellut aiheuttamaasi tuskaa. Vihastuminen oli väärä reaktio, joskin kyllä ymmärrettävä.
      Syytteen nostamatta jättäminen oli oikein, joskin siinä rajoilla, juuri sanomallasi harmaalla alueella.
      Kiitä onneasi, ettet joutunut syytteeseen, sillä raiskaukseksi katsotaan se, ettei lopeta kumppanin sitä vaatiessa. Ehkä sinulla voisi olla peiliin katsomisen aihetta, kun mietit omaa seksuaalisuuttasi ja seksuaalisia mieltymyksiäsi. "Yömyssyllä" ei parane olla dominoiva vaan hellä, mukaileva lipertelijä. Niin, ja kattaisi lopettaa asian miettiminen näin 15-vuoden jälkeen. Kaikkea hyvää!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      74
      5603
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      274
      4900
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      45
      3224
    4. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      105
      2663
    5. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      5
      2352
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      4
      1595
    7. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      15
      1565
    8. Vihervassarit

      Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät
      Maailman menoa
      29
      1418
    9. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1260
    10. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      127
      865
    Aihe