Miten minusta tuntuu että TV7:n arvot ovat muuttuneet Toiminnan perusteena ei voi olla enää Jumalan Sana kun katsoo Ojareksen ja kumppaneitten toimintaa tämän Herzog eksytyksen aikana....
Arvot
Julkaistu marraskuu 24, 2011
Taivas TV7:n toiminnan perustana on Jumalan Sana. Kanava toteuttaa Jeesuksen antamaa lähetyskäskyä (Matt. 28:16-20) viedä ilosanoma Hänestä kaikkeen maailmaan. Kanava tunnustaa toiminnallaan, että Kristuksen ristinkuolema on avannut kaikille ihmisille pääsyn Jumalan yhteyteen (Ef. 2:17-18).
Kanavan talous perustuu kristilliseettisesti ja moraalisesti kestävään taloudenhoitoon.(2Moos. 20:2-17)
Taivas TV7 on yhteiskristillinen, poliittisesti sitoutumaton kanava. Kanava haluaa toimia eräänlaisena laajakaistana kristillisessä kentässä niin, että eri suunnista tulevat kristityt voivat oppia toisiltaan ja rakentua yhdessä yhdeksi Kristuksen ruumiiksi (Matt. 22:36-40).
Mitä ovat TV7:n todelliset arvot?
7
474
Vastaukset
- aitoavoimaa
Herzigin kuolleen ruumiin voitelu. http://www.kotipetripaavola.com/pimeydenkavalineksytys.html
- jdksjfdfgdfg
Enemmän minua huolestuttaa se, että uskovat eivät käytökseltään ero ei uskovista.
Tekopyhyyttä täynnä. - huomattu3
Täynnä valehtelijoita.
- Huomattu4
En siis ole ainoa joka näkee tämän, lohdullista. En pidä tästä. Kauniita puheita maailmaan riittä, mutta mitä salassa tehdää se ratkaisee.
Onko julkisessa kirkkosymposiumissa todettu tosiasiana se, että Herzog on tämän aikakauden eräs eksyttäjä, joista Raamatun Kirjoituksissa varoitetaan?
- En ole viisas
Voiko kuollut antaa voidetta elävälle? Mikä se voide on. Jokin henkiolentoko?
Missä Raamatussa kerrotaan että kuolleelta on menty hakemaan voide?
Mä en nyt uskalla oikein sanoa juuta tai jaata tähän. On tietty näkemys asiasta. Ja se on sellainen että mä tuijotan Raamatun sivuja silloin kun en tajua mitään. Jos en osaa sanoa juuta tai jaata ja rukouksen kerakaan en saa selvää tietoa päähäni niin sitten se asia ei mulle kuulu.
Minä se van Jeesusta odottelen kotona ja sillä selvä. Katselen kyllä tv-ohjelmia ja kyselen aika tiheäänkin että Jeesus, onko asia noin vai eikö se ole noin. Vaikken korvin vastauksia kuule niin jotenkin kuitenkin elämäni ohjautunee oikein mahdollisten karikoiden ohi. On ainakin turvallinen olo kun voi sanoa Jeesukselle että en ymmärrä näkemääni ja kuulemaani varmuudella.
Kyllähän se aikamoista on....etten sanoisi. En ole viisas mutta Jumala on viisas. - Mirka.. ,,,,,,,,,
TV7 aiheuttaa mielenvikaisuutta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain17310641Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8510149Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1077082Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2325589- 1825283
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1784416- 872982
- 1712885
Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1212870Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1662691