Enskarit-ohjelmassa tapahtui tällä kaudella iso muutos, sillä parit eivät menneet enää juridisesti naimisiin.
Mitä luulet, onko tuo helpottanut eroamista? Vai eikö parit, kuten Arttu ja Julia tai Elisa ja Matti ole vaan natsanneet toisilleen - asiantuntijat ovat pistäneet yhteen toisilleen sopimattomat ihmiset?
Lue lisää:
https://www.suomi24.fi/viihde/oho-ensitreffit-alttarilla-parit-eivat-olekaan-oikeasti-naimisissa-helpottaako-eroja?s24
Oho! Ensitreffit alttarilla -parit eivät olekaan "oikeasti" naimisissa!

13
934
Vastaukset
- Anonyymi
Minusta on käsittämätöntä että miten ne psykologit on mokanneet niin pahasti, ovatko valinneet tahallaan väärät henkilöt pareiksi, vai olisko nuo henkilöt valehdelleen sujuvasti heille esitettyihin kysymyksiin.
- Anonyymi
Elisa on tyypillinen vittumainen kalkattava nainen järkyttävä kuunnella ei osaa edes käytöstapoja häpeäis edes. Luulee olevansa maailman napa b
- Anonyymi
Luulisi, että tuollainen pitkä kiusaamistausta olisi tullut esille alkuhaastatteluissa. Mitä ilmeisimmin tämä asia on Julialta jäänyt vielä käsittelemättä/terapoimatta. Heti se vaikutti parin vuorovaikutukseen.
- Anonyymi
Luulen että Julia ei tykännyt kun Artulla oli jo lapsi.
Eihän mukulan kanssa voi vapaasti kulkea bileissä,matkoilla tms.
Kaikki pitää tehdä lapsen ehdoilla.
Eihän sellainen mies sovi perheettömälle sinkkunaiselle.
Siksi Arttu ahdisti niin kovasti ja hänestä piti päästä eroon.
Kun oli kerran miestä etsimässä. - Anonyymi
En usko että kiusaamisesta pääsee terapian kautta yli.
- Anonyymi
Sorry to say but....ei kukaan ole pareista yhtään kiinnostava, pulleita taviksia ja ylierikoisia sinisiä hiuksia ja teräväkielisiä naisia, ja epävarmoja persoonia. Oh ei, ohjelman pohjanoteeraus !!
- Anonyymi
Pitäiskö ne olla kaikki missin mitoissa?
Minusta oli kiva kun on tavallisia ihmisiä,eikä mitään missejä.
Arttu on solakka ja hauskan näköinen mies,mutta ei hän Julialle kelvannut.
Arttu on myös positiinen ja hyväntahtoinen.Mutta Julia mustamaalasi hänet pahikseksi. - Anonyymi
Nuo tampereen naiset on napakoita
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pitäiskö ne olla kaikki missin mitoissa?
Minusta oli kiva kun on tavallisia ihmisiä,eikä mitään missejä.
Arttu on solakka ja hauskan näköinen mies,mutta ei hän Julialle kelvannut.
Arttu on myös positiinen ja hyväntahtoinen.Mutta Julia mustamaalasi hänet pahikseksi.sanoo nimimerkki "arttu"...
- Anonyymi
Ainahan nämä "asiantuntijat" onnistuvat laittamaan epäsopivat parit keskenään.
- Anonyymi
Samaa lavastettua paskaa,kun nämä toisetkin julkkisreality ohjelmat,
joita mahtuu 26 kpl tusinaan,joissa samat julkkisturkyt ovat pullistelemassa. - Anonyymi
Että ei naimisissa, ilmankos , heillä ei ole mitään yritystäkään, ja suoraan sanon että ns asiantuntijat ovat olleet ihan pölvästejä.
- Anonyymi
Julialle jaksuhali...pitäiskö jo jättää menneisyys taakseen eikä analysoida toisen jokaista sanaa? Miksi edes lähti ohjelmaan kun on niin helvetin vaikeaa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2644626Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1323003Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442807Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761761Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061624Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281503- 591370
- 951262
- 471139
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2121138