Tulkintaa?

Heippa! 31v nainen, jolla kaksi lasta sekä mies.. mitä näkyy? Jatketaanko miehen kanssa yhdessä vai erikseen? Löydänkö uuden rakkauden vai saadaanko mieheni kanssa tämä vielä korjattua? Tuntuu, että millään elämänsaralla ei mene hyvin.. työssä, kotona ja lapsuuden isättömyys vaivaa myöskin mieltä aina vaan.
Kiitos, jos viitsit kertoa mitä näet :)
250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Heippa,

Oletpa varsin kauan joutunut odottamaan vastausta, tilanne kun tällaisella palstalla elää jatkuvasti niin siinäpä sitten valitettavasti moni joutuu vaille vastausta jäämään ja pettymään.

Tämän tulkinnan mukaan ottajia sinulla kyllä olisi eli asia ei siitä kiinni ole ollenkaan jos kytkintä nostaisitkin, mutta näyttää että kimpassa jatkatte miehen kanssa kun sen verran hyviä asioita ja tunteita on jäljellä siinä jotka pitävät yhdessä.
Vaikka nyt tuntuu että kaikkialta vastustaa, niin muista että se on tämän elämänvaiheen haasteet tässä tällä kertaa, ja pitkällä tähtäyksellä sinulla tulee pyyhkimään hyvin, vaikka nyt on välillä pinna kireällä että eikö mistään päin helpota ja onnistu, niin kyllä tulee hommat vielä luistamaan.

Sitten tuo isättömyysasia.
Se on niin surullista kun moni joutuu kasvamaan ilman isähahmoa, varsinkin tyttölapsi jolle tämä saatta heijastua miessuhteisiin aikuisiällä kun isäkuva puuttuu niin sitä saattaa esimerkiksi isän taholta hylätyksi itsensä kokeva niellä vaikka mitä käytöstä tulevan kumppanin suunnalta ettei omat lapset joudu "hylätyksi", jne...

Sinun persoonasi on tämän tulkinnan mukaan aika itsevarma ja selkeä, ja pakko ollakin kahden lapsen mammana, ettei lapsuuden isättömyys kohdallasi ole tehnyt kylmää ei kuumaa.


-vastaukset ovat suunta-antavia ja parhaimmillankin tulkinnan varaisia ennustuspalstalla kun ollaan, mikäli vastaus tuntuu täysin epäsopivalta kannattaa odottaa muiltakin vastaajilta tulkintoja sillä areena on kaikille vapaa ja eri vastaajien tulkinnat eroavat usein hyvin mielenkiintoisestikkin toisistaan-

Äänestä

Kiitos vastauksestasi :) oikeastaan sanoit sen mitä halusinkin kuulla... toivon mukaan miehen kanssa asiat korjaantuisi pian.. mutta niin paljon on hyvää, että ei huvittaisi sitä heittää menemään ja kun on nuo kullanmurutkin...
..mutta näitkö isä-asiaan muutosta? Minulla siis biologinen isä, joka ei ole halunnut olla isänä minulle... moikkaus-tuttuja ollaan oltu...ja kiinnostaisi tietää tapahtuuko siinä ikinä mitään muuta, nuorempi velikin minulla on.. kiitollisena kuulisin mahdatko saada tuohon asiaan mitään. Kiva kun vastasit pitkänkin ajan jälkeen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onnea edes joskus? kirjoitti:

Heippa! 31v nainen, jolla kaksi lasta sekä mies.. mitä näkyy? Jatketaanko miehen kanssa yhdessä vai erikseen? Löydänkö uuden rakkauden vai saadaanko mieheni kanssa tämä vielä korjattua? Tuntuu, että millään elämänsaralla ei mene hyvin.. työssä, kotona ja lapsuuden isättömyys vaivaa myöskin mieltä aina vaan.
Kiitos, jos viitsit kertoa mitä näet :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu