Oletko ostanut alkoholitonta olutta ala-ikäisenä

Oletko kokeillut koskaan ostaa alkoholitonta olutta jos olet miten kävi? Itse olen kokeillut halpa-hallista, s-marketista ja prismasta. Halpa-hallissa ja s--marketissa ei myyneet mutta prismassa möivät. Elikkä taitaa olla että kaupat saa itse päättää myyvätkö vai eivätkö..
253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

aina ovat myyneet

Äänestä

kuka vittu ostaa alkoholitonta olutta:P mieluummin se limppari siinä vaiheessa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jesaripete kirjoitti:

Oletko kokeillut koskaan ostaa alkoholitonta olutta jos olet miten kävi? Itse olen kokeillut halpa-hallista, s-marketista ja prismasta. Halpa-hallissa ja s--marketissa ei myyneet mutta prismassa möivät. Elikkä taitaa olla että kaupat saa itse päättää myyvätkö vai eivätkö..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu