Elokuvat lennolla?

Hei, mitä elokuvia pyörii nyt arkeflyn lennolla Phuketiin? Kolmen viikon päästä yhdistelmälomalle krabi-Phuket siis menossa.
7417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tässä tulee Peppi Pitkätossu
Lapatossu ja Vinski
Hiljaa virtaa Don
Great fuck in poolside

Äänestä

Arkefly ikinä kuullutkaan moisesta lentoyhtiöstä.

Äänestä
  • Finnmatkat lentää tuollakin!

    Äänestä

  • Lomallelompsista kirjoitti:

    Finnmatkat lentää tuollakin!

    Ovat ilmeisesti löytäneet vielä halvemman kun TUI,Thmpson ja mitä muita niitä täsmällisiä,luotettavia ja hyvän palvelun omaavia halpis puljuja onkaan, toivotaan nyt että rännäli pysyis ilmassa.

    Äänestä

  • Lomallelompsista kirjoitti:

    Finnmatkat lentää tuollakin!

    Saman konsernin romuja lennätetään tällä kertaa näköjään ristiin rastiin.

    Äänestä

eikö niitä elokuvia ole kymmeniä....niin ainakin Finnairilla on. Ja itse voi valita mitä katsoo ja ottaa ipadin mukaan ja katsoo mitä haluaa.

Äänestä

Meillä oli 80- ja 90- luvuilla vielä thaikkuihin lähtiessä koossa ryhmä Rämä. 4- 5 kaveria; sama päämäärä, samat tavoitteet jotka silloisten höllien moraalisäännösten mukaisesti olivat hyväksyttäviä. Pari Rämän jäsentä yöpyi luonani viimeisen yön. Pelkona oli etteivät jää koneesta, minut tunnettiin silloin kellontarkkana sällinä.
Joskus koneena oli Aeroflot, uskon että nyt kyseessä oleva lentoyhtiö on sen alihankkija eli sen koneita ei huolleta koskaan.
Ryhmä Rämä veti jo kotomaan maaperällä tukevat kännit, hyvä että koneeseen ehdittiin. Silloin ei katsottu matkustajien kuntoa, riitti kun koneeseen käveli tai konttasi. Omalla paikallani istui sitten joku bubushka, matjoosis tai mikä lie akka.
Make sanoi että rauhoitu nyt, istu missä tilaa on. Silloin siellä sai vetää röökiä missä vain. Ihan sama mitkä valot paloivat. Mahorkka pöllysi ja vodkaa tarjottiin jopa olan yli. Välillä heitettiin "tekninen" välilasku johonkin epäviralliselle sotilaskentälle venäjällä. Meitä ei voinut mokomat vähempää kiinnostaa, lauloimme balalaikkalauluja venäjänäijien kanssa. Ryhmä Rämä oli hajonnut ympäri konetta eikä yhteisrintamasta ollut tietoakaan. Jos joku joskus toisen jossain näki niin halattiin kuin kuolleista noussutta. Käytävillä kävi kaksisuuntainen liikenne koko ajan. Joka ukolla viinaputeli ja mahorkka kädessä.
Kyllä se kone aina Bangkokiin laskeutui ihan siististi; kai? Se oli halvin lento minkä silloin sai. Sitä ei myynyt kukaan muu kuin Intia- matkatoimisto Yrjönkadulla. Muut eivät uskaltaneet.
Ei silloin kukaan mitään leffoja kaivannut, koko matka kului kuin siivillä vaan.....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KWh kirjoitti:

Hei, mitä elokuvia pyörii nyt arkeflyn lennolla Phuketiin? Kolmen viikon päästä yhdistelmälomalle krabi-Phuket siis menossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu