eli oon 15v poika ja haluisin lähettää ihastukselleni viestin jossa kerron tunteistani hienovaraisesti... ei mitää suoraa töksäytystä. se ei tiedä et oon ihastunu siihe enkä tiedä sen tunteista mua kohtaa :7
jotai kaunista
apuja...??
563
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ite oon tyttö, ja pahinta on se kun poika kysyy :"alax", ja tuplamoka on kieltäytymisen jälkeen:"tuutko ees mun kanssa jonnekkin?"
Ilmase ihastuminen katseilla, ja pyydä vaikka ulos, ja anna tytön ite päätellä tunteesi ;)
En kyllä varmaan kertois viestillä... Livenä se on mullakin huomenna edessä, lol. Keräät vaan rohkeutta. En oo ite koskaan ennen kertonu, mutta nyt on kyllä niin kiva tyttö että on ihan pakko ku tuskin tulee toista vastaavaa enää ikinä vastaan. Ite meen sellasella planilla että alotan mistä kaikki alko ja kerron pikku hiljaa nykytilanteen, ei välttämättä paras mahdollinen mutta jotenkin se on tehtävä... :)
Onko tää tyttö saman ikänen ja minkäluonteinen,kannattaa senkinkantilta miettiä,että miten asian kerrot :)
on samanikäne ja samas koulus. en tunne kauhee hyvin mut sellane rauhalline ja mukava noin yleensä.
No ehkä ensin juttelet vaikka facessa ihan normi juttuja ja katsot vaikuttaako yhtään kiinnostuneelta millään tasolla :)