Moro. Onko normaalia, että 1,5 vuotta vanha jääkaappi käy 2 kertaa, kullakin kerralla n. 15-20 minuuttia kerrallan, tunnin sisään?
Lisäksi kun se on aina 10 minsaa käynyt, alkaa kuulumaan sellainen ääni kuin vesi liikkuissa putkissa. Sellainen ihme suhina pulputus tikitys mikä-lie?
Termostaatti on nyt numerossa 1, eli pienin mitä löytyy. 7:lla se käy sitten jo pidemmän aikaa.
Kiitos!
Jääkaappi käy 2 kertaa tunnin sisään
4
177
Vastaukset
- näinkö
Minä kysyin keittiökoneiden huoltomieheltä tuota samaa asiaa että kun jääkaappi käy tunnissa 3 kertaa niin onko se normaalia niin hän sanoi sen olevan ihan normaalia , tosin itselläni on 10 vuotta vanha jääkaappi jonka käyttöääni on tosi rasittava .
- Casi P
Juuri heräsin tuossa toista kertaa
Jääkaappi käy ensin tunnin, lepää sitten tunnin ja taas surisee
Erittäin rasittavaa
Harkitsen uudentyyppisen jääkaapin valmistamisen aloittamista - nämä nykyaikaiset ovat todella säälittäviä.
Surinaa ja hurinaa, kestävät muutaman vuoden ja hajoavat, sitten pitää kaikki vaihtaa.- Liikaa ääntä
On ihan tuurinkauppaa kuinka kovaäänisen jääkaapin sattuu ostamaan. Minulle kävi huono tuuri jenkkikaappini pitää yhtä kovaa ääntä kuin pölyimuri. Kaappi viedään mökille ostan kaupunkiin uuden jääkaapin.
- Eivoi olla totta
Jos jääkaappi käy tunnin, niin olet joko jättänyt sen oven raolleen tai sitten oven tiivisteet pahasti vuotaa? Soitapa huoltomiehelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3934370Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1181669- 1351474
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko731233Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔721047Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass151046Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise13978- 38930
Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään60915- 65911