onko kukaan tietoisia erilaisista ghostbox tapahtumista ja tarinoista ?
tai onko kukaan kokeillut ghostboxia ?
Ghostbox, omia kokemuksia ja kuultuja tarinoita ?
3
500
Vastaukset
- ggggf
Kokeiltu on ja muutaman selkeän vastauksen saanut. Siis vastauksen kysymykseen. Paikan pitää olla otollinen ja toisinaan myös ajan, eli neljän ruuhkassa kaupassa ei välttämättä kuulu mitään.
- StoopidToys
Laite toimii soittamalla satunnaisesti lyhyitä pätkiä eri radiokanavilta, joten on siis riippuvainen täysin siitä mitä radiosta tulee, millä alueella kuuntelee ja missä maassa. Se vaihtelee kanavia nopeasti mistä tulee tökkivä ääni efekti. Välissä kuuluu tietysti yksittäisiä sanoja, erilaisista puhe-ohjelmista, uutisista, haastatteluista yms.
Youtubesta löytyy videoita missä tulee yllättävän hyvinkin vastauksilta vaikuttavia sanoja ilmoille lausuttuihin kysymyksiin. Tietysti vastamaattomat kerrat jätetään huomiotta, ja monia äännähdyksiä voi tulkita monella eri tavalla, vaikkeivat ne mitään sanoja edes olisikaan.
Joku kuitenkin tienaa aika hyvin laatikoita myymällä...- STJatkaa
Eikä niitä videoita postata nettiin, missä ei ole mitään "osuvia" vastauksia. Sadoista tuhansista videoista siis ehkä sata "hyvää" ghostbox videota voidaan löytää netistä, joka tietysti riittää vakuuttamaan monet laitteen toimivuudesta, vaikka ehkä yksi sadasta saa sattumalta "oikeita" vastauksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622542Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant979811Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.537713Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va956492SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1926221Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m645820Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,585307Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515203HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1214853Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074554