Oon kyllästynyt ikävään, joka on ihastumisen aiheuttamaa. Aikaisemmin meni niin hyvin. Vapaa-aika kului siivillä omia juttuja tehden ym. Nyt kokoajan ajatus menee vaan siihen yhteen henkilöön. Ihan kokoajan. Ärsyttää..yritän tehdä jotain mikä veis ajatukset muualle, ja kohta huomaan taas että haikailen ja ikävöin. En halua olla koko ajan tällasessa mielentilassa. Voikun menis ohi. Sitten kun nään tän henkilön niin asiat on hyvin. Sit taas en näe, ja vaan ikävöin. Ihan sieltä ja syvältä..Tosiaan haluaisin miettiä jotain muuta välillä vaikka ihan kiva tämä henkilö onkin, mutta alan kyllästyä omaan ikävä-fiilikseen. Haluun tasapainoisen arkeni takas! kiitos. tämä on n>m. Onko jotain radikaaleja toimenpiteitä joilla sais ajatukset muualle..!!?
hermo menee..
kyllästynyt
5211
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Te aloite. Sitten ratkeaa johonkin suuntaan.
Varmasti nopein ratkaisu on ottaa yhteyttä. Näin tein itsekin samankaltaisessa tilanteessa. Eipä ollut vastapuoli sillä tavalla kiinnostunut mutta helpottui oma arki kun ei enää tarvinnut pähkäillä tykkääkö vaiko ei ja mitä se katse merkitsi jne jne.
Tässä tapauksessa on jo selvitelty, ja kumpikin on kiinnostunut. se on siis ihan positiivista :) mutta ei silti voida koko ajan olla näkemässä, kun muutakin elämää pitäisi pyörittää. On vaan niin vaikea olla, kun ikävöin koko ajan toista. Todella alkaa jo ahdistamaan kun muiden asioiden hoitamisesta ei meinaa tulla mitään :P kauankohan pahin ihastusvaihe kestää..
Mihinpäin menee?
pääkaupunkiseutu..