Koulunkäyntiavustajaa 11v. pojalle HKI

Työn voit aloittaa

Ammattitaitoinen henkilö avustajaksi koulunkäyntiin 11-vuotiaalle pojalle 3 krt viikossa ma, ke ja pe. Työ luokkamuotoisessa erityisluokassa Helsinkiläisessä peruskoulussa, työnkuvana avustaa koulutehtävien tekemisessä yhtä poikaa, kannustaa ja auttaa työskentelyssä positiivisesti ja avustaa esim. välituntitilanteissa ja ruokailussa eli työssä tärkeitä taitoja ovat ohjaustaidot, motivointaidot ja yhteistyökyvykkyys koulun henkilökunnan kanssa. Ei liikuntarajoitteisen avustamista. Lounasetu. Päivittäinen työaika max 6h. Työn voit aloittaa heti, joululomalla vapaata ja jatkuu tammikuusta toukokuuhun koulujen työaikoina eli vähintään 6kk sitoutuminen tärkeää.

Alan opiskelijat huomioidaan ja se, että on aito halu tehdä töitä esimurrosikäisen, koulunkäyntiin apua tarvitsevan pojan kanssa.

Palkkaus 100e/ vko.

Yhteydenotot klo 7-9.00 ja 15-16.00 p. 0417738944

6

328

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -elina

      Työ kuulostaa muutoin ihan mielenkiintoiselta ja mielekkäältäkin, mutta tuo palkkaus mietityttää. Siis jos töitä 3pvä/vko, vaikka tuo ilmoittamasi maksimi tuntimäärä 6h/pvä, niin sehän tekee 100e viikkopalkalla vajaa 6e tuntipalkan. Eihän tuo ole edes minimipalkka, vai menikö minulta nyt jotain ohi..

      • Palkka on todella surkee, ei kukaan ammatti-ihminen, eikä myöskään opiskelija lähde tuolla palkalla tekee vaativaa koulunkäyntiavustajan työtä. Eikö Helsingin kaupunki tue asiaa ja myönnä pojalle avustajaa, jotta palkka olisi edes tes:n minimi tasoa, vai onko ilmoituksessa virhe, tarkoittaako 100 € päivän palkkaa


      • het.a kirjoitti:

        Palkka on todella surkee, ei kukaan ammatti-ihminen, eikä myöskään opiskelija lähde tuolla palkalla tekee vaativaa koulunkäyntiavustajan työtä. Eikö Helsingin kaupunki tue asiaa ja myönnä pojalle avustajaa, jotta palkka olisi edes tes:n minimi tasoa, vai onko ilmoituksessa virhe, tarkoittaako 100 € päivän palkkaa

        Todennäköisesti kyseessä on yksityinen henkilö, joka ei tiedä ja ymmärrä palkkatasoa, mutta yrittää hakea apua lapselleen.(Nostan hattua).
        Nolointa tuo kuitenkin on helsingin kaupungille kun jonkun pitää yrittää itse palkata koulunkäyntiavustajaa lapselleen, vaikka kyseessä olisi lakisääteinen juttu. Tuolla lailla vaan nykyään tahdotaan pyyhkiä kouluissa korkeintaan vain pers... Hallinto-oikeudet tuppaavat myös uskomaan näitä valehtelevia rehtoreita ja heidän päälliköitään kun he peittelevät mahdollisia virkavirheitään. Heillä ei tunnu olevan enää minkäänlaista vastuuta ja siitä saa kärsiä vain lapset/perheet. Tietysti vaihtoehto on yhteiskunnan tarjoama laitoshoito jota koulut/koulutoimi nykyään tykkää harrastaa, jota voivat esitellä kevyempiä budjetteja. Jos vanhemmat yrittävät taistella lapsensa puolesta niin aina on huostaanottokin mahdollista koulu ongelmien vuoksi. Nykypäivän tukemista että tehdään lapsista mielummin lastenpsykiatrian potilaita kuin annettaisiin varhaistukea koulussa, joka on raadollinen paikka jossa vain vahva tai huomaamaton pärjää.
        Aloittajalle jaksamista ja toivottavasti saat avustajan, koskan tiedän mitä käyt läpi jo tuon ilmoituksen perusteella.


      • ei hyvää päivää

        Toivottavasti KUKAAN ei lähde töitä tekemään tuolla palkalla. Siis ei kukaan. Ei kukaan ammattitaitoinen lähde tuola hinnalla yhtään mihinkään. Tässä varmaan etsitäänkin mahdollisimman epätoivoista ja sinisilmäistä kokematonta työntekijää. Halvalla ei voi saada hyvää.


      • erityisopettaja
        ei hyvää päivää kirjoitti:

        Toivottavasti KUKAAN ei lähde töitä tekemään tuolla palkalla. Siis ei kukaan. Ei kukaan ammattitaitoinen lähde tuola hinnalla yhtään mihinkään. Tässä varmaan etsitäänkin mahdollisimman epätoivoista ja sinisilmäistä kokematonta työntekijää. Halvalla ei voi saada hyvää.

        18 tuntia ja 100€

        Säälistä lupaan siiss työsuhteessa 320 € /viikko matkakustannukset.
        Mikäli on tarve lapsen kouluunkuljetukseen siitä velloitan tietysti erikseen,
        Työnanataja maksaa siis tuon summan lisäksi myös henkilösivukustannukset.

        Mikä on lapsenne ongelma ettei selviä itse koulutyöstä?

        yt Risto Kaappala
        [email protected]


      • rikosseuraamusvirano
        erityisopettaja kirjoitti:

        18 tuntia ja 100€

        Säälistä lupaan siiss työsuhteessa 320 € /viikko matkakustannukset.
        Mikäli on tarve lapsen kouluunkuljetukseen siitä velloitan tietysti erikseen,
        Työnanataja maksaa siis tuon summan lisäksi myös henkilösivukustannukset.

        Mikä on lapsenne ongelma ettei selviä itse koulutyöstä?

        yt Risto Kaappala
        [email protected]

        Laillisesssa työsuhteessa, maksetaan vuosilomakorvaus, verot pidätetään ja työnantajavakuutukset ym on TA maksettava. Jos työsuhde on määräaikainen se on molempia osapuolia sitova. Kannattaa silti sopia koeaika joka on max puolet työsuhteen kestosta se on molempian edun mukainen. PS. vaikka puh. numeronne on salainen niin silti se verottajan tiedossa.
        Harmaa työsuhde ei siis tule onnistumaan.


        Harmaa talous musta tulevaisuus.

        RSV rikosseuraamusvavanomainen


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      121
      1815
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1618
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      49
      1164
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      44
      1030
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      949
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      866
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      856
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      800
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      788
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      770
    Aihe