Pukki

36178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 36

Vanhimmat

Onkohan sitten tulossa "paha" vai "hyvä" pukki, paha voi antaa vain risuja pyllylle, jos on ollut tuhma?

Äänestä

en enää o tuhma

Äänestä

läläläläläläralaspulli

Äänestä

lakaspukkilalala

Äänestä

Tap...

Äänestä

Mä olin varmaa ainut, joka itki :D)))

Äänestä
  • Miksi miinustaa ? Onko liikuttuminen nykyään epämuodikasta. Olkoon, mä aijon liikuttua tästä eteenpäinkin niin hyvässä kuin pahassa.

    Äänestä

  • toi on rillit huurussa-sarjassa..

    Äänestä


  • millaisia matkasuunnitelmia sulla on

    Äänestä

  • laivalleko kirjoitti:

    millaisia matkasuunnitelmia sulla on

    kiitoss..

    Äänestä

  • ,,,!,,,?,,,..,.......... kirjoitti:

    kiitoss..

    panoretki siitä tuleekin, pitihän se arvata

    Äänestä

  • haluis just tollasen, pääsenkö mukaan :P

    Äänestä

pitää jakaa jotakin lahjoja. Jos on varaa matkustella ja lennellä lentokoneella ympäri maailmaa, niin luulis olevan lahjoihinkin varaa.

Äänestä
  • Tai sitten kummit olivat käyttämässä vähävaraisesta perheestä jotain lasta ulkomailla jne jne. Ei ole multa pois tuo heidän ilo

    Äänestä

lasten ilmeet pukille :)

Äänestä
  • Lasten ilmeet avatessa paketteja, yksi juttu jäi elävästi mieleen kun toin sellaisia jotain radio-ohjattavia autoja kummallekin pikkuveljelleni joskus, joilla voi ajaa yhtäaikaa kahdestaan kilpaa, toinen pikkuveli avasi, jaa joku uusi tuollainen, sitten toinen pikkuveli innoisssaan jo repi pakettia täälläkin on tuollainen auto heh.

    Äänestä

  • lastenjoulutjne kirjoitti:

    Lasten ilmeet avatessa paketteja, yksi juttu jäi elävästi mieleen kun toin sellaisia jotain radio-ohjattavia autoja kummallekin pikkuveljelleni joskus, joilla voi ajaa yhtäaikaa kahdestaan kilpaa, toinen pikkuveli avasi, jaa joku uusi tuollainen, sitten toinen pikkuveli innoisssaan jo repi pakettia täälläkin on tuollainen auto heh.

    Ihana

    Äänestä

  • lastenjoulutjne kirjoitti:

    Lasten ilmeet avatessa paketteja, yksi juttu jäi elävästi mieleen kun toin sellaisia jotain radio-ohjattavia autoja kummallekin pikkuveljelleni joskus, joilla voi ajaa yhtäaikaa kahdestaan kilpaa, toinen pikkuveli avasi, jaa joku uusi tuollainen, sitten toinen pikkuveli innoisssaan jo repi pakettia täälläkin on tuollainen auto heh.

    Lapset tosiaan osaa nauttia noista lahjajutuista ja se yllättynyt, ilahtunut ilme on ihan parasta : )

    Äänestä

  • hellyttäviä kirjoitti:

    Lapset tosiaan osaa nauttia noista lahjajutuista ja se yllättynyt, ilahtunut ilme on ihan parasta : )

    Kyllä, Ottaisin niin monta ilon tujaa, kun annettaisiin :D))

    Äänestä

  • aiotko ostaa sellaiset byysät?niin,jos haluat tavata minut,niin tuu kiinaan..:-) ..

    Äänestä

  • katellaan toisiamme sitten silmät killissä..:-)

    Äänestä

Kiina muuriin haudattiin paljon ihmisiä siellä kuoli paljon rakentajia.

Äänestä
  • se,jos kaikkee alkais suremaan,mitä on tapahtunut aiemmin,niin ei joutais kuin suremaan.onhan se surullista,mutta eihän sille enää mitään voi.kyllä mäkin aaytelen joskus kodittomia kissoja,muttsa mitä mä voin.en mä voi ottaa kaikkia kissoja.ja se surettaa,jos mikä.

    Äänestä

  • se on historiaa kirjoitti:

    se,jos kaikkee alkais suremaan,mitä on tapahtunut aiemmin,niin ei joutais kuin suremaan.onhan se surullista,mutta eihän sille enää mitään voi.kyllä mäkin aaytelen joskus kodittomia kissoja,muttsa mitä mä voin.en mä voi ottaa kaikkia kissoja.ja se surettaa,jos mikä.

    mut eiköhän tuosta selvää saa.

    Äänestä

loveboatille sä oot menossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


:)) kirjoitti:

antaa lahjoja...

http://www.youtube.com/watch?v=zIEIvi2MuEk

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu