Minkälainen kantolaukku Mittelspitzille?

PerheeseenUusiJäsen

Meille on tulossa Mittelspitz narttu, tottunut laukkukuljetukseen mutta emme saa omaksemme koiran laukkua koska omistaja käyttää toiseen koiraansa samaa laukkua, kuulema ovat ostaneet ulkomalta eikä itse osannut asiassa neuvoa. Tarvitsemme tätä esim jos joudumme ottammaan (joudumme? otamme sen joka tapauksessa mukaan!) sen kampin bussiasemille ja jos ostareilla joutuu piipahtamaan. Ja bussissa tietenkin otan syliin jos on hieman pitempi matka. Mutta millainen laukku? Ei ole maltaita varaa (mitään 100€ laukkuja) muuten aina kun mahdollista niin koira saa kävellä itse.

5

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PerheeseenUusiJäsen

      Ja vielä miten sen saa tottumaan uuteen laukkuun? 3v unohtui vielä kertoa :) näyttelyissä ja muissa käynyt.

    • egggds

      :D hoh, laukkuun koira. naurettavaa. neljä jalkaahan sillä on

      • Ei ole nukke

        Liitympä tuohon. Anna koiraraukan kävellä itse ja unohda laukut... Pehmoleluja kannetaan laukussa


    • nhgjjhkkj

      No ei se laukkua tartte..kävellä voi itse ja pysyy terveempänä ja saa silloin haistella hajujakin. Ja tavata muitakin..

      Koira ei ole lelu..eikä koriste..

    • sama mielipide

      kerron kokemuksesta,että mitteli ei ole tosiaankaan lelu.Isojen koirien mukana teki tosi pitkiä lenkkejä,eikä ollut moksiskaan.noin 13 vanhana alkoi sitten kroppa jo vähän jäykistyä,joten sitten aloin lenkittää ainostaan "kirppua" sen omilla ehdoilla.Koira eli 15vuotiaaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      278
      2593
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      77
      2443
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      51
      2182
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      67
      1844
    5. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1618
    6. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      59
      1544
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      134
      1396
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      73
      1288
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      87
      1099
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      76
      1089
    Aihe