Elikkäs ostin tollasen tp-link merkkisen reitittimen ja en vaan saa sitä toimimaan. Känny ja tabletti löytää sen kyllä ja signaali on vahva mut se pyytää salasanaa ja vaikka siihen kirjotat niin ei anna yhdistää. Ohjeessa käsketään mennä osoitteeseen 192.168.0.1 mut tulee vaan verkkosivu ei käytettävissä. Oonkohan mä vaan tyhmä vai mitä hittoo. Auttakaa??
tp-link ongelma
tessa86
2
463
Vastaukset
Kirjoititko varmasti oikean salasanan? Tuonne osoitteeseen pääsee kun yhdistää reitittimen verkkokaapelilla tietokoneeseen ja kirjoittaa tuon IP osoitteen selaimen osoiteriville.
- Karva Norsu
Ei salasanaan ääkkösiä eikä erikoismerkkejä eikä isoja kirjaimmia!
WPA tai WPA2 salaus, 10 merkin salasanalla
ei wep salausta koska se ei toimi enää monessa kännykässä mm.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 931494
- 741344
- 501267
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041168- 511145
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p9945- 36807
- 60751
- 49744
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41715