poliisi Aarnio-Jussi

SUPO,KESKUSRIKOSPOLIISI, RMK ja KAPO kilpailivat siitä, kuka saa Huumausaineet nopeimmin metsästä kiinni. AARNIO-Jussi päästettiin metsään ja SUPO aloitti. Se rajasi alueen ja piti lehdistötilaisuuden jossa ilmoitti, että Vasikoida ei ole olemassa. Sitten oli KAPO:n vuoro.
0132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset

Vanhimmat

Ei vielä vastauksia

Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.

Kommentoi aloitusta


kapo1 kirjoitti:

SUPO,KESKUSRIKOSPOLIISI, RMK ja KAPO kilpailivat siitä, kuka saa Huumausaineet nopeimmin metsästä kiinni. AARNIO-Jussi päästettiin metsään ja SUPO aloitti. Se rajasi alueen ja piti lehdistötilaisuuden jossa ilmoitti, että Vasikoida ei ole olemassa. Sitten oli KAPO:n vuoro.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu