Mihin uutenavuotena?

ikkremimin

Kertokaapas vinkkejä, mihin kannattaa suunnata 31.12.2013 Ao Nangissa? Tai kannattaako lähteä sieltä jonnekkin muualle viettämään vuoden vaihtoa?
Kaikki vinkit tervetulleita. Vinkit saa siis olla rantajuhlaa tai jotain ihan muuta.

2

275

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kikkalainen

      Oltiin kolme vuotta sitten uutena vuonna Aonangilla. Paljon oli kansaa rannoilla lähettämässä niitä paperilyhtyjä taivaalle; sellaisia kuin pieniä kuumailmapalloja. Niitä myytiin pitkin päivää ja lähettely kiityi puoltayötä kohti niin että vuoden vaihtuessa oli taivas täynnä. Hienolta näytti. Myös ilotulitus Aonanagissa oli ainakin silloin.
      Monilla hotelleilla oli järjestetty o ia iltajuhlia illallispöytineen ja esityksineen, mutta käsittääkseni sieltäkin siirryttiin keskiyön aikaan ulos rannoille.
      Muuta en osaa sanoa, mutta ulkona olisin ainakin itse.
      Tänä vuonna vuodenvaihde Khao Lakissa.

    • 28x...

      Menkää helvetis*sä Pattayalle uutenavuotena. Voi olla että on suurempiakin ilotulituksia maailmassa mutta sen veroisia en ole missään ikinä nähnyt.
      Vuonna -10-11 olimme Paven kanssa tulossa rannalle vähän myöhässä. Biitsi on paras katselupaikka koska siitä näkee n. 2 km molempiin suuntiin. Ja taivas on todellakin pommeja täynnä.
      Rantamamma toi meille vakkareille viltin missä köllimme koska kaikki rantatuolit olivat jo varattuja. Pommit kun parhaimmillaan paukkuivat niin Pave veteli onnellisena sikeitä... Sanoi herättyään että ei se mitään; tullaan ensi vuonna uudestaan...hieno asenne. Sen takia Paven kanssa aina mielelläni matkustelen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      137
      13144
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      82
      3609
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      95
      2884
    4. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      36
      1359
    5. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      273
      1354
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      144
      1279
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      112
      1236
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1157
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1051
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      184
      923
    Aihe