Parhaat kotiinkuljetus ravintolat?

Moi!

Tässä tämän syksyn uusia kuopiolaisia. Näin talven tullen on alkanut enemmän houkuttelemaan tuon kotona syöminen. Kyselisinkin että mitkä paikat on parhaita paikkoja tilata ruokaa kotiin tai mistä edes voi tilata? MiraMarin autoja ainakin näkyy katukuvassa joten heiltä ainakin saa mutta onko minkä tasosta?
282191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Turhapa tässä kommentoida kuin niitä joista itse tilannut kottiin elikkäpä.

Marizellasta saa kottiin hyvvää pizzaa ja kuletus toimii.

Ykköspizzasta ei ihan niin hyvvää ja joskus kestää mutta miksi täältä joskus. No taitaa olla ainut paikka josta saa keskiyön korvillakin pizzaa kotiovelle. Tuo on iso plussa!

ChiFOO. Liekkö mistään muusta kiinalaisesta saa ruokaa kotiin joten siksi täältä oon tilannut ja hyvvää on tuonkin paikan ruoka vaikka on parempiakin kiinalaisia Kuopiossa.

Äänestä
  • Sunnys noodle! Eipä tarvii muita luetellakaan :D

    Kuopion parhaat ja halvimmat kinkkisafkat ja suoraan kotiovelle vielä tuotuna. Ajai ajai jai karamba mitä luksusta!! Taas massu täynnä!

    Äänestä

  • eigxsbfk kirjoitti:

    Sunnys noodle! Eipä tarvii muita luetellakaan :D

    Kuopion parhaat ja halvimmat kinkkisafkat ja suoraan kotiovelle vielä tuotuna. Ajai ajai jai karamba mitä luksusta!! Taas massu täynnä!

    Sunnys noodelin kotisivu mistä näkee menun?

    Äänestä

Heikin Kievarin annokset ovat halpoja ja hyviä. Kuljetuskaan ei paljon maksa.
Viimeksi tilasin pari päivää sitten ja tyytyväinen taas olin.

Äänestä
  • Missä tuo Hessu on?

    Äänestä

Oli aikoinaan vanhan vitosen varrella pitkälahdessa. Tuli monet kahvit siellä imaistua kun oli yökahvila. Ruokakin oli ookoo.

Tosin namnam ei siellä ole ikuna käynyt, koska ei tiedä ettei siellä ikinä kotiinkuljetusta ollut. Siinä mielessä arvoton kommentti tolvanalta.

Äänestä
  • Saako Pub Karhunpesästä kotiinkuljetusta?

    Äänestä

  • ???? kirjoitti:

    Saako Pub Karhunpesästä kotiinkuljetusta?

    No ainakin putkaan kuljetuksen saat Karhunpesästäkin,jos otat liikaa....Mutta ei sekään kuljetus ilmainen ole.

    Äänestä

  • ???? kirjoitti:

    Saako Pub Karhunpesästä kotiinkuljetusta?

    Huhu kertoo että eräs aiakas tilasi ambulanssin kotiinkuljetukseen kun oli niin huonossa kunnossa ettei jaksanut kävellä kotiin, matkaa oli n. 1 km.

    Äänestä

  • En ole kokeillut kirjoitti:

    No ainakin putkaan kuljetuksen saat Karhunpesästäkin,jos otat liikaa....Mutta ei sekään kuljetus ilmainen ole.

    Miekkataksit kyl tähän asti kuljettanu ihan ilmaseks tai sit mulla on jääny jotain laskuja huomaamatta...

    Äänestä

Harvoja paikkoja, josta löytyy kunnon snookerpöytä. Välillä vähän vaikea saada vuoroja.

Äänestä

Mira Marista olen tilannut kotiin pizzaa. Tuli salaatit ja kahden litran limppari vaikka laskuttivat 1.5 litran pullosta! Hyvää ruokaa ja hyvää palvelua, ainakin keskustan Mira Marissa!

Äänestä

mikä se on se kotiinkuletus ravintola, että ravintelin puolesta asiakas viiään kottiin kun se on juonna ajokuntosa pilalle? Parempi olla semmonen aato minkä sisustuksen voepi pestä vesletkulla eevätkä heti tuhhouvu oksennuksista...

Äänestä
  • Ei taida olla Kuopiossa sellaista ravintolaa joka veisi asiakkaan kotiin, tarvetta varmaan olisi. Aikoinaan seurustelin yhden tarjoilijan kanssa niin silloin kyllä oli aina kotiinkuljetus, ja ihan yksityinen henkilökohtainen palvelu. Myös kengät muut kiristävät vaatteet riisuttiin. Tilastojen mukaan on aamulla silloin tosi huono olo jos herää kengät jalassa, tuo ei koske hevosta.

    Äänestä

Suositelkaapa jotain hyvää mitä tuolta sunnystä voisi tilata. En ole koskaan käynyt siellä syömässä tai tilannut kotiin. Äyriäisiä en voi syödä.

Äänestä

Hyvä: Tekee kotiin toimituksia. työntää ruuat postiluukusta sisälle - ja lisää pissen päälle. siis pissii postiluukusta, se tarvitsee taitoa!

Äänestä

Amore Special, parhaat pitsat ehdottomasti!

Äänestä

Kunpu Apajassa.

Kunpu on ensimmäinen japanilainen ravintola Kuopiossa ja Pohjois-Savossa.

Apajaan tulee toinenkin japanilainen ravintola Tokyo Kumpuun viereen.

Äänestä
  • Eipä se Tokyo ollut pitkäikäinen. Näkyi lappu olevan luukulla. Ku,mpu näkyy vielä sinnittelevän.

    Äänestä

Mundo Grilli ,Puijon pizzeria,Viikinki pizzeria. Onhan niitä.

Äänestä

Jokaisella on oma makunsa mikä on hyvää.

Äänestä

MiraMari ja Greenhouse on hyvät. Petosen pizzeria plääh.

Äänestä

Kiitos Mundo. Rakastan kreikkalaista salaattia ja te osaatte sen valmistaa kiitettävästi 🌞💓

Äänestä
  • Suomi24-palveluissa ei saa

    Markkinoida tai mainostaa tuotteita tai palveluita ilman Suomi24:n lupaa
    Käyttää palvelun sisältöä kaupallisiin tarkoituksiin ilman Suomi24:n lupaa

    Äänestä

Rosina?

Äänestä

Pizzaperjantai!!!

Äänestä

ahaa

Äänestä

Tilaan nimittäin pitsan. Perhekoon pitsan tai kaksi normaalia ja syön itse kaikki.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 21 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Q2013 kirjoitti:

Moi!

Tässä tämän syksyn uusia kuopiolaisia. Näin talven tullen on alkanut enemmän houkuttelemaan tuon kotona syöminen. Kyselisinkin että mitkä paikat on parhaita paikkoja tilata ruokaa kotiin tai mistä edes voi tilata? MiraMarin autoja ainakin näkyy katukuvassa joten heiltä ainakin saa mutta onko minkä tasosta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu