Mikä neuvoksi? Onko vika näytönohjaimessa vai jossain muussa? Mä oon aika huono näissä tietokone jutuissa enkä usko et osaisin asentaa käyttöjärjestelmää tai näytönohjainta uudestaa ilman apua.. mulla on siis vista tässä. auttaako odottaminen mitään? :D tarvisin ripeesti neuvoja. kiitos etukätee!!
tietokoneen näyttö pimeä vain hiiri näkyy?
5
6262
Vastaukset
- Näinpä.
Monesti kyseinen ongelma johtuu ongelmista kovalevyn kanssa (kone on äkisti monta kertaa käynnistetty uudelleen esimerkiksi virtajohto pois vetämällä)
ja käyttöjärjestelmän lataus on onnettoman hidasta ja siksi kestäen todella kauan enenenkuin työpäytä ilmestyy hiiren rinnalle, suosittelenkin hommaamaan defrag ohjelman tuota levyä putsaamaan.- Leoparaty
Juu kiitos kun virusta poistelin sillon monta kertaa käynnisti uudelleen
- 45678
Jos hiiren kursori näkyy, niin näytönohjain on ehjä. Kokeile palauttaa käyttöjärjestelmä viimeisimpään palautuspisteeseen.
- 3424324234324324223
Kyseessä on windows 8 bugi jostain syystä explorer.exe ei lataudu alussa, käynnistä kone uudelleen
- 234234324234324234
Pahoittelen en lukenut kokonaan aloitusta, mutta luultavasti sama syy eli explorer.exe ei lataudu, kokeile ctr alt delete ja käynnistä explorer.exe
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723003
- 552645
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322255- 792168
- 951976
- 321742
- 121556
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171507Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301330Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291319