kaikenlaista lueskeltuani täällä aika monella sivulla, totean, että suomalainen on hyvin outo. Todella sekoa. Miten kukaan edes voi kirjoitella jotai pskaa ihan ajan kuluksi? Se kertoo kyllä ihmisistä paljon. Ei se feikkiä ole, tai jos on niin sekin on sairasta. Miksi ei voisi yrittää olla parempaa kuin on? Vai onko se niin kamalaa? Pitää olla yrmy, Pitää olla cool. Todellisuudessa me eletään vain kerran ja eletty elämä joko palkitaan tai rangaistaan.
Tämä on tosi. Elämä pitää ottaa tosissaan. Sielu siitä kärsii, sinä itse siitä kärsit. Se on tosi....ja se on aika "hui juttu".
-magical one
Tämä on tosi. Elämä pitää ottaa tosissaan. Sielu siitä kärsii, sinä itse siitä kärsit. Se on tosi....ja se on aika "hui juttu".
-magical one
Vastaukset 3
Vanhimmat
Oon ihan samaa mieltä. Kerran täällä eletään ja siksi olenkin tehnyt yhdelle ihmiselle selväksi tunteeni ihan oikeassa elämässä. Enkä mitään vastausta saanut. Helpottaa purkautua tänne aina välillä. Semmonen yrmy se oli.
miinustin. Mieti miksi.
lisään vielä sen, että tämä mitä kirjoitin, on tietoa.
Pysähdy, tee hyvää. Kadota menneisyys, pyri olemaan vain ja hyvä. NYT, me emme tiedä milloin on aikamme. Joku suurempi tietää, eikä se kerro, ellemme avaa silmiämme. Ja se joku suurempi, se ON TODELLAKIN sinua ja minua suurempi.
Niin, riittää, että yksikin sielu pelastuu. Se on aina vain parempi. Se joku meitä suurempi, näyttäytyy meille kaikille. Kaikki ei vain sitä näe, tai halua nähdä. Ja SEN hän muistaa.