Tuksu luentokiertue jatkuu Espoossa...
"- 17.12.2013 PIDÄN LUENNON ERÄÄSSÄ ESPOOLAISESSA LUKIOSSA, KOSKIEN MEDIAA JA SEN HAITTAVAIKUTUKSIA JA NEGATIIVISTA PUOLTA "
"Luentokiertue alkanut tappeluilla olkalaukun kämpillä Helsingissä 13-14.12.2013 välisenä yönä. Poliisit paikalle ja sitä rataa.
Kaikkihan tietysti Median, Aerton ja loppupelissä meidän näätien vika.
"- 17.12.2013 PIDÄN LUENNON ERÄÄSSÄ ESPOOLAISESSA LUKIOSSA, KOSKIEN MEDIAA JA SEN HAITTAVAIKUTUKSIA JA NEGATIIVISTA PUOLTA "
"Luentokiertue alkanut tappeluilla olkalaukun kämpillä Helsingissä 13-14.12.2013 välisenä yönä. Poliisit paikalle ja sitä rataa.
Kaikkihan tietysti Median, Aerton ja loppupelissä meidän näätien vika.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Ai meinaat että on paikalla tolla lärvillä-- http://aijaa.com/NymwIV
Taitaa mennä "vihkoon nuorison valistaminen ?
No, sinähän tulisi ne median haittavaikutukset ja negatiivisuus hyvin silminähden havainnoitaviksi. Muistaisi myös kertoa että ihan itse suoltaa negatiivista tekstiä itsestään ja elämästään, eihän media noteeraa sitä enää mitenkään. Tuollainen negatiivinen "julkisuushan" sitä just ns. pinnalla pitääkin, jos se istuis yksin himassaan kiltisti kaiket illat niin eihän sillä olis keikkaakaan.
Luento toimii erinomaisen hyvin myös päihdevalistuksena.
Tuksun sexy tatska sisäreidessä, ehkä lukion rehtorikin haluaisi tunnustella:
http://aijaa.com/7CG8VL
Onpas rajun näköistä tuo rakkaus nykyään. Enti vanhaan tollasia oli kaulassa, mutta nykyään niitä on panokaverin reisissä. Tainnut jokin karismaattinen herrasmies toteuttaa fantasioitaan Tuksun reisissä. Tuksun reidet muuten eivät ole kovinkaan kiinteät, koska sen selvästikin pitää kaivaa tuota "rakkauden osoitustaan" esiin.
Niinpä, ei tarvii edes luentoa pitää, istuu vain friikkinä 45 min tuijotettavana.
Lukiolaisille ihan varuilta suosittelisin varustautumaan kaasunaamarilla, munasuojilla, jääkiekkokypärämaskilla etc., jos alkaa riehua.
Ja ehkä jonkinlaiset filtraavat suojalasitkin olisi paikallaan, jos reisiä aletaan levitellä ja mediaruhjevaikutuksia havainnollistaa.
Tuksun keikat ei kiinnosta pätkääkään, mutta toi luento olis pelkkää timanttista jyystöä.
Haluaisin nähdä sen lukiolaisen joka ton pläjäyksen jälkeen haaveilee "maailman parhaasta ammatista, blogistina(nistinä) seitsemässä yössä.
Mistään koululuennosta ei ole sovittu Tuksun kanssa. Sitä ei siis ole.
Tuleeko Penna taustalle tanssiin?
LOL !!! Siinä olisikin pissikset ihmeissään kun pissipenna esittelisi muuvejaan ja räjähtänyt Tuksu pitäisi luentoa... kyllä koulun käynti alkaa taas nuoria kiinnostamaan :)
Täältä pitäisi Tuksun juttu löytyä mutta kun ei löydy.
http://www.espoo.fi/lukiot
Sieltä toi sonta on peräisin mistä kaikki muukin,
totuutta voi jokainen miettiä tykönään.
http://www.dollsdancers.fi/diary/diary.php
Tähän asti myytyjä keikkoja ovat seuraavat:
- 17.12.2013 PIDÄN LUENNON ERÄÄSSÄ ESPOOLAISESSA LUKIOSSA, KOSKIEN MEDIAA JA SEN HAITTAVAIKUTUKSIA JA NEGATIIVISTA PUOLTA
Jos tänään vedetään aineita, voi olla hieman heikkoa luennon kanssa.
Eikös Siideri Anne ole Espoon Steinerkoulussa "Opettejana". Lienee Tuksun tilannut.
Ei pidä paikkaansa. Olet täysin väärässä. Mee pois...
Jaahas, tänään pitäisi sitten raahautua Alpertilta Espooseen... mitenköhän ex-rouva Tuksendal jaksaa, kun riekkui viime yönäkin SeiskaLivessä myöhään..?
Asia jäi varmistumatta, sillä Julia-sisko kuoli. Jasmine Tukiainen 17.12.13:
Jasmine Tukiainen siskonsa kuolemasta: Ei ole sanoja
Maatilan prinsessa -sarjasta tuttu Jasmine Tukiainen on surunmurtama Julia-siskonsa kuolemasta.
- Tämä on kauheaa, sanoinkuvaamatonta ja järkyttävää. Ja niin surullista. Oma sisko, oma perhe ja ihminen, ketä rakastan yli kaiken ja olisin antanut mitä vaan pelastaakseni… mitä vaan. Kun menettää ihmisen ketä rakastaa näin syvästi. Ei ole sanoja enää. Äitimme sydän on täysin palasina, Jasmine viestittää Seiskalle.
Julian löysi hänen oma äitinsä Jollaksen asunnolta.
Linkki: http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Jasmine-Tukiainen-siskonsa-kuolemasta-Ei-ole-sanoja/1027228
Älkääs morkatko ja epäilkö. Siellä Espoossa lapsukaiset kostein silmin kuuntelevat sydämmellistä, kilttiä väärinkohdeltua Tähteämme. Joka Jouluvalon tavoin tuikkii (lemuaa) hamraassa Espooseessa. Luennon jälkeen korkealle koulutettu (tohtorismies) Rehtori kiittelee upeasta luennosta ja buukkaa Johannalle koulukiertueen koko Suomeen. Rehtori on aiemmin toiminut lentäjänä (baarista), Kansainväistä agentuuritoimintaa harjoittaneen yrityksen maajohtajana (Mikämaa? laalaa maa) ja hevosmiehenä. Suhteilla tämäkin onnistuu helposti, verkostot on tärkeitä.
Johki luonnostelee heti paikalla "raideria, eiliseen baarikuittiin: Karsina sialle, olkis tai romanohin-tti keittämään puuroa sialle. Koirille puruluita. Bilispöytä (HUOM puhdas kangas.)
Hotelli käyttöön viikoksi, minibaarina toimii Hartwallin rekka. Hotellin sijainti on tärkeetä, se on oltava Apteekin välittömässä läheisyydessä.
Koko "rosteri toimitetaan myöhemmin, kuitin takapuolen tila on rajallinen. Toisin kuin päätähtemme.
Nyt ollisi ollut "varoittava esimerkki" -pohjalta dataa luennolle.