Omasaunalahti

Aamupäivällä huomasin ettei omasauna hyväksy salasanaa tjs. ja aikani kokeiltua soitin palveluun ja ne antoi uuden. Sehän toimi. Mutta nyt iltapåivällä sama juttu uudestaan. Voisko joku tietää mikä voisi kiikastaa.
9378
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Moi kylamies!

Kuulostaisi siltä, että salasanasi on vaihdettu uudelleen. Voi toki olla myös mahdollista, että kyseessä on jonkinlainen häiriötilanne, mutta häiriöilmoitusta ei ole vielä ainakaan tehty tämän tiimoilta. Kokeilethan siis kirjautua vielä kerran uudelleen.

Jos ongelma jatkuu, otathan yhteyttä asiakaspalveluun, jossa voidaan selvittää mistä tämä johtuu. Voit myös laittaa minulle yksityisviestillä asiakasnumerosi Palstalla ja voin selvittää asiaa. Löydät profiilini osoitteesta http://elisa.to/sanaseppä.

Henry / Saunalahden Palstatiimi
http://palsta.saunalahti.fi

Äänestä

Saunis/Elisa säätää. Ei päässyt vanhoilla tunnuksilla. On muuten helvetin hyvin asiakkaita taas informoitu muutoksesta

Äänestä

Elisan mopo keulii taas. Miten ihmeessä tässä pysyy kyydissä kun tunnareita pitää jatkuvasti vaihtaa.
Eikö käy kaupaksi ja viihde ei ota tulta alleen ? Vai miksi taas uudet tunnarit ?

Äänestä
  • Mikä oli Elisan toimiala?

    Äänestä

Voitko kertoa mikä käyttis ja selain sinulla on käytössäsi.

Itselläni auttoi kun mäkissä ja safarissa otin pois päältä "block pop-up windows"-asetuksen.

Ennen sitä en päässyt sisälle palveluun vaan se herjasi ettei käyttäjätunnus ja salasana mätsää.

Äänestä
  • Ai mulla? Win 7 Pro, Chrome ja popupit estetty. Pääsin kyllä tekemään uudet tunnarit suoraan, mutta kyllähän tuo "uudistus" on taas sieltä, mihin aurinko ei paista. Niin Elisaa, niin Elisaa.

    Keskittyisivät vaikka sen sinivalkoisen kakkalootan kehittämiseen.

    Äänestä

Mun pitää ensin kirjautua ensin Oma Elisaan sitten kirjautua sieltä ulos ja kirjautua uudestaan oma Saunalahteen. Vasta sitten pääsen läpi Oma Saunalahteen. Ensiyrittämällä suoraan Oma Saunalahti ei aukea, vaikka salasanat ja tunnutkset on oikein. Mulla on yksi Elisan puh. liittymä ja pari Saunalahden. Sekä Saunalahden ADSL. Armotonta sekoilua näiden välillä. Olen jo päättänyt irrottautua tuosta suosta. Kiitos menneistä vuosista.

Äänestä

ei toimi.hermot menee jo yrittämisestä, ja pankkitunnarit.sitten vihanen puhelu asiakaspalveluunkaan ei auta, kun siellä vaan lupaillaan- eikä kuitenkaan tehdä mitään. Telefinland reilu firma, saunalahti ahne paska.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kylamies kirjoitti:

Aamupäivällä huomasin ettei omasauna hyväksy salasanaa tjs. ja aikani kokeiltua soitin palveluun ja ne antoi uuden. Sehän toimi. Mutta nyt iltapåivällä sama juttu uudestaan. Voisko joku tietää mikä voisi kiikastaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu