Omasaunalahti

kylamies

Aamupäivällä huomasin ettei omasauna hyväksy salasanaa tjs. ja aikani kokeiltua soitin palveluun ja ne antoi uuden. Sehän toimi. Mutta nyt iltapåivällä sama juttu uudestaan. Voisko joku tietää mikä voisi kiikastaa.

9

376

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Moi kylamies!

      Kuulostaisi siltä, että salasanasi on vaihdettu uudelleen. Voi toki olla myös mahdollista, että kyseessä on jonkinlainen häiriötilanne, mutta häiriöilmoitusta ei ole vielä ainakaan tehty tämän tiimoilta. Kokeilethan siis kirjautua vielä kerran uudelleen.

      Jos ongelma jatkuu, otathan yhteyttä asiakaspalveluun, jossa voidaan selvittää mistä tämä johtuu. Voit myös laittaa minulle yksityisviestillä asiakasnumerosi Palstalla ja voin selvittää asiaa. Löydät profiilini osoitteesta http://elisa.to/sanaseppä.

      Henry / Saunalahden Palstatiimi
      http://palsta.saunalahti.fi

    • Laskutus toimii

      Saunis/Elisa säätää. Ei päässyt vanhoilla tunnuksilla. On muuten helvetin hyvin asiakkaita taas informoitu muutoksesta

    • ei jaksa taas

      Elisan mopo keulii taas. Miten ihmeessä tässä pysyy kyydissä kun tunnareita pitää jatkuvasti vaihtaa.
      Eikö käy kaupaksi ja viihde ei ota tulta alleen ? Vai miksi taas uudet tunnarit ?

      • Ihme ja kumma on

        Mikä oli Elisan toimiala?


    • ehkähjelppii

      Voitko kertoa mikä käyttis ja selain sinulla on käytössäsi.

      Itselläni auttoi kun mäkissä ja safarissa otin pois päältä "block pop-up windows"-asetuksen.

      Ennen sitä en päässyt sisälle palveluun vaan se herjasi ettei käyttäjätunnus ja salasana mätsää.

      • Laskutus toimii

        Ai mulla? Win 7 Pro, Chrome ja popupit estetty. Pääsin kyllä tekemään uudet tunnarit suoraan, mutta kyllähän tuo "uudistus" on taas sieltä, mihin aurinko ei paista. Niin Elisaa, niin Elisaa.

        Keskittyisivät vaikka sen sinivalkoisen kakkalootan kehittämiseen.


    • Saunalahden Elisa

      Mun pitää ensin kirjautua ensin Oma Elisaan sitten kirjautua sieltä ulos ja kirjautua uudestaan oma Saunalahteen. Vasta sitten pääsen läpi Oma Saunalahteen. Ensiyrittämällä suoraan Oma Saunalahti ei aukea, vaikka salasanat ja tunnutkset on oikein. Mulla on yksi Elisan puh. liittymä ja pari Saunalahden. Sekä Saunalahden ADSL. Armotonta sekoilua näiden välillä. Olen jo päättänyt irrottautua tuosta suosta. Kiitos menneistä vuosista.

    • harakka5

      ei toimi.hermot menee jo yrittämisestä, ja pankkitunnarit.sitten vihanen puhelu asiakaspalveluunkaan ei auta, kun siellä vaan lupaillaan- eikä kuitenkaan tehdä mitään. Telefinland reilu firma, saunalahti ahne paska.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      351
      1482
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1206
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      115
      1075
    4. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      837
    5. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      116
      831
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      822
    7. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      460
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      38
      444
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      92
      436
    10. Nainen, tää meidän juttu ei ole ohitse

      Ennen kuin lihava nainen on laulanut.
      Ikävä
      36
      423
    Aihe