Saabin kaverit ovat testanneet jo pitkään japanilaisen alihankkijansa akustoa. Nyt Kauppalehtikin on noteerannut tämän uuden keksinnön, jota Saab käyttää hyväkseen Kiinan akkutehtaassaan.
http://www.kauppalehti.fi/auto/uutiset/uusi ihmeakku mullistaa sahkoautoilun/201312587213
SähköSaabin akusto / japanilainen alihankkija
12
179
Vastaukset 12
- joo...
Katto ja takaluukku tosta ja päälle vielä aurinkokennot;)
- Saabbisti
Nyt autoja saa myös Suomeen kaikilla EU-luokituksilla.
http://www.saabsunited.com/ - elektrohituletähysti
SähköSaabilla ensvaiheessa 200 km yhdellä latauksella kirjoittaa eräs ruotsalainen lehti.
http://ttela.se/ekonomi/saab/1.2628704-nevs-bygger-saabfabrik-i-kina - BioPower hybrid
Nyt se on esitelty, sähkö Saab meinatenkin, tiedot piti paikkansa, näin alkuun 200 km yhdellä latauksella.
- ghjklbhjnk
Eli siitä kun miinustetaan ns. talvi-extra pois niin pakkasilla voi päästä jopa 100 km....ehkä. Tosi hienoo....ja ikivanhalla mallilla vielä.
- Tehtaan lattialta
Saab on tässäkin askeleen edellä kilpailijoita. Saabissa on sähköinen Webasto, joka pitää kabiinin ja akuston läpöisenä. Aina pääsee 200 km ja loppuvuodesta esisarjan autoissa jo 300 km.
- Toimikaa!
Tehtaan lattialta kirjoitti:
Saab on tässäkin askeleen edellä kilpailijoita. Saabissa on sähköinen Webasto, joka pitää kabiinin ja akuston läpöisenä. Aina pääsee 200 km ja loppuvuodesta esisarjan autoissa jo 300 km.
Samalla tavalla Saab on askeleen edellä kilpailijoitaan asiakaskadossa. Saabistit ihailevat ja nyyhkivät Kultaisen Vasikkansa perään, mutta eivät ostaneet uusia Saabeja. Kysymys kuuluu, jos se niin rakas on, niin miksi ette auttaneet rakasta Saabianne? Ja miksi ette nyt tilaa netistä, vai mikä ihme systeemi se on, millä pääsee vanhentuneen auton omistajaksi?
- Saabbisti
Meitä Saabisteja ei ole kuin noin 10477000 emmekä voi joka vuosi ostaa uutta Saabia. Itseasiassa tämä onkin se juurisyy. Auto on liian kestävä, ei sitä tohdi vaihtaa kun kaikki toimii alkuperäisenä vaikka mittarissa on jo puolimiljoonaa kilometriä. Saab ei ole mikään kertakäyttö kuttaperkka persreikä kuten eräs tunnettu japanilais merkki.
- Tuuleeko?
"Saabin kaverit"!!! Voi taivas mitä juttuja!
- Kuollut merkki
Saab on konkurssissa ja tuotanto on lopetettu keväällä, jos sattui unohtumaan.
- näin se on
Saabsunitedkin on jo lopettanut hehkutuksen Saabin uudesta tulemisesta, kun viimeisetkin mahdollisuudet ovat menneet kauan sitten.
- Prööt
Saab on juuri saanut kaksi uutta osakasta kehittämään edelleen uusia sähkökulkineita. Nythän on esitelty vasta yksi malli Saab 9-3EV.
www.saabsunited.com
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1161376
- 45921
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50746Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r133704- 70666
- 67626
- 53607
- 55565
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.101507Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20490- 34477
Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e98470Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32468Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?115463- 5458
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 49447
- 51445
- 52413
- 42410