maailman suurin edelläkävijänä

kyllähän on muut jääneet pahasti kelkasta. toyota tekee taas aivan uutta kun muut suhraa lennokienmoottoreiden parissa.

http://www.iltasanomat.fi/autot/art-1288608568413.html

kyllä toyota osaa

http://www.savonsanomat.fi/erikoissivut/autot/autotalli/toyotan-vetyauto-jo-lahes-tuotantovalmis/1709971

eikä tartte selitellä
10342
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat
  • vittu mikä ääliö ,lataa tojotalta tuota paskaa. jota kukaan ei halua. siispä painu sinne mistä olet tullutkin ja vaikene.haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

    Äänestä

kyllä tytötkin tykkää kovin.

Äänestä

katokato kiala viulu on tojota no.1 tätä nykyä samaa paskaa..samaa paskaa on tojolootakin hah..

Äänestä

BMW HYDROGEN.
Päästöttömän liikkuvuuden visioita.
Jo 1980-luvun alussa BMW otti itselleen edelläkävijän roolin vetypolttomoottorien kehityksessä, ja sen roolin se on myös pitänyt. BMW 7-sarjan kulloisenkin sukupolven pohjalta syntyi siten suunnan näyttäviä konseptiautoja, joissa uusin tekniikka, ympäristöystävällisyys ja dynamiikka yhdistyvät ainutlaatuisella tavalla.

Uusia toimenpiteitä ja kypsyys sarjatuotantoon.
Vuonna 2004 mallin BMW H2R onnistui rikkoa yhdeksän kansainvälisesti tunnustettua ennätystä ja siten osoittaa vetytekniikan suorituskykyisyys. Mallin 12-sylinterisen moottorin avulla huippunopeudeksi saatiin 302,4 km/h. Vuonna 2006 BMW esitteli mallin BMW Hydrogen 7, maailman ensimmäisen piensarjatuotantoon päätyneen vetyauton, joka on suvereenisti todistanut soveltuvansa arjen tarpeisiin.

Joopa, japsien teollisuusvakoilu tulee jälkijunassa...... Saksalaiset ovat aina näyttäneet nousevan auringon maan pojille tietä ja niin tulee olemaan jatkossakin.

Taas pitäs selitellä, mutta teille tojopojille se on tuttua puuhaa.

Äänestä

Vety on jo vanha keksintö ja vain öljy-yhtiöiden jarrutus on hidastanut sen kehitystä.
Toivotaan Toyotalta parempaa perustekniikaa ja uudenlaista filosofiaa auton rakentamiseen, että saataisiin tukevia ja vankkoja autoja heiltäkin jalkossa.

Äänestä

Ennen 1.051.000 dollaria maksanut vetykenno kustantaa nyt siis "enää" 51.000 dollaria.
Siihen kun laitetaan Corollan kuorten kustannus 10.000 dollaria niin hintaahan tuolle kotterolle tulee kaupassa veroineen ainakin 120.000 dollaria.
Eli Suomessa autoveron kanssa myyntihinta vety Corollalle voisi olla tuommoinen 130.000 Euroa.
Aika messevä hinta harmaavarpusesta? Mutta olisihan se helvetin luotettava!

Äänestä

Japsit keksiny vetypommin?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


toyota no.1 kirjoitti:

kyllähän on muut jääneet pahasti kelkasta. toyota tekee taas aivan uutta kun muut suhraa lennokienmoottoreiden parissa.

http://www.iltasanomat.fi/autot/art-1288608568413.html

kyllä toyota osaa

http://www.savonsanomat.fi/erikoissivut/autot/autotalli/toyotan-vetyauto-jo-lahes-tuotantovalmis/1709971

eikä tartte selitellä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu