Tätä nykyä?
Mc Jarna feat Penna featm se kolmas uusi.
2 keikkaa kuukaudessa, 3 manageria..jes.
Mc Jarna feat Penna featm se kolmas uusi.
2 keikkaa kuukaudessa, 3 manageria..jes.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Tässä he ovat:
* Nita Seessalo, Satakunta
* Jarna Lahdenvuo, Uusimaa
* Petri Penna, Etelä-Karjala
Markku Tukiainen vetosi julkisella kirjeellä jo 3.9.2013:
"Vetoan teihin, lopettakaa Johannan tilaaminen keikoille."
Sekalainen seurakunta.Jarnahan on MiaOksaseen ollut yhteydessä ja jopa lupautunnut todistamaan Mian puolesta ja nyt tää vatipää MC Jarna onkin taas Tuksun joukoissa.Mitäs seuraavaksi?
Kaikki nuo kolme "manakeria" ovat osavastuullisia Julian kuolemasta, kun ovat edistäneet Tuksun Dolls Dancers -glamour-showtoimintaa, jossa Juliaa käytettiin häikäilemättä hyväksi ja hänestä imettiin viimeisetkin mehut irti keikkailun avulla.
Listaan pitää lisätä vielä salamanageri Pirita Borisov!
Eikö Pirita vois hommata Tauskille ja Johannalle yhteisen keikan?
Jos yksi missaa ni olis toinen ees paikalla..?
Muuten hyvä, mutta Tauski ei halua leimautua glamouriin eikä esiintyä Tuksun kanssa
Nita Seessalo irtisanoutui tänään.
Helppo irtisanoutua kun et tähänkään päivään mennessä myynyt ensimmäistäkään keikkaa. Eikä keikkaa Tuksu tule saamaankaan. Olis nimittäin aika härskiä mennä revittelemään paikkojaan yleisön eteen siskon kuoltua tavalla josta Tuksulla on huono omatunto.
Seuraamme toimintaasi, käyttäytymistäsi. Edelleen, peruuta myös kaikki myymäsi keikat viipymättä. Olet sekaantunut tämän syksyn traagisimpaan tapahtumaan. "Kätesi ovat veriset", etkä saa sitä tahraa ikinä pois Suomen kansan näkyvistä.
Et irtisanoutunut itse vaan Jarna antoi sinulle potkut ...
Valehtelit julkisesti, Nita Seessalo, kahden lapsen onneton äiti.
Olit järjestämässä Julian muistoksi -keikkaa Kankaanpäähän viime lauantaina (11.1.). Sinnehän Tuksun piti mennä yhdessä sun autokyydillä Porista ja palata keikan jälkeen Poriin, jossa olisit majoittanut Tuksun ja Immoskan kotiisi.
Olet valepukki!!!
Karma tässä päivää! On ollut viime aikoina kiirettä kun on pitänyt kierrellä antamassa pahoja tekoja takaisin.
Loppuvuoden sesonkia siis pukkaa.
Jarnan blogi 29.12.13:
”Lisäninfoa vielä edelliseen blogiin.
Eli siis, minä en ole töissä Johannalla eikä myöskään Nita, välitän tämän nyt muillekin, että saadaan selvyys asiaan.
”Nita Seessalo Os Ruuska: Voisitko Sä infota jarnaa ku olet hänenki kaverinsa, että Se on nyt ollut väärinkäsitys että luulin hänen myyvän Johannan keikkoja, kun puhuin Johannan kanssa, sain sen käsityksen. Ja jos viitsit, niin sanoisitko hänelle, etten minäkään keikkoja enää myy, kun hän luulee nyt niin, ilmeisesti kun blogissaan on nimeni maininnut.. Ja anteeksi että olen käsittänyt väärin.”
Eli siis, en myy niitä enkä tee minkäänlaista yhteistyötä. Kuraa on satanut yhteystöistä paljon siksi en tee, enkä halua kenenkään elämää alkaa tuhoamaan keikkojenmyynnillä. Mielenkiinnolla odotan, kuka on seuraava keikkamyyjä.
Että tälläistä tänään :D
No mutta jotain uutta, pari kuukautta on ollut kiva olla ilman draamaa ja muuta söhellystä ihmisiltä, mun hermot vaan ei jaksa sellaista. Nautin, kun saan olla yksin omassa pikku kolossani :D
Oikein hyvää UUTTA VUOTTA kaikille lukioilleni :S”
Blogiin:
http://jarnakervinen.blogspot.fi/2013/12/lisaninfoa-viela-edelliseen-blogiin.html
PS. Kaikki tällaiset blogikirjoitukset voivat aivan hyvin olla hämäystä...
Joten seurataanpa tilannetta, kysellään tarjouksia noiltakin naisilta.
Täytyy pitää tilannetta silmällä.
Käsitykseni mukaan tuo blogikirjoitus on laadittu hämäyksen vuoksi.
Jarna Lahdenvuo - kervinen, -Leskelä on erittän epäluotettava ja kiero ihminen.
Tossa asiassa olet aivan oikeassa.Kierompaa ihmistä on vaikea löytää.Yrittää huijata kaikkia.Luulee olevansa,joku ylitse muiden.Huijaa viranomaisia koko ajan.
"pari kuukautta on ollut kiva olla ilman draamaa ja muuta söhellystä"
ööööh....mikäs mahtaa sitten olla draamaa ja söhellystä jos kännisen glamour-queenin hyysäminen ei sitä ollut??
Me kyllä tiedämme, millainen päihderiippuvaisten hyväksikäyttäjä ja kaksinaamainen peto tuo Jarna Lahdenvuo on (.. Jarna Leskelä, Kristiina Kervinen, Jarski Whatever).
Hänellä on virallisesti diagnosoitu kaksisuuntainen mielialahäiriö, samoin vaikea päihdeongelma. Yksinkertaisesti, mitäs sitä kiertelemään: hän on PÖPI!
Varokaa, hyvät ihmiset, tuollaista lieroa, hän voi äkkiarvaamatta tehdä mitä vain.
Kyseinen jälkeenjäänyt reppana ei tee minulle mitään. En edes liiku moisen roskaväen seurassa.
Tunnettu kroonisista peräpukamista kärsivä PetriPissaPenna ei ole Dolss tanssiryhmän keikkamyyjä.
Jarna on ilmoittanut, että PetriPissaPenna joutui luopumaan keikkamyyjän tehtävistä koska kärsii erittäin kivuliaista peräpukamista jotka estävät istumisen.
PissaPenna keskittyy nykyisin ainoastaa pizzan paistamiseen Lappeenrannassa.
enää ei pizza maistu.
Pientä Petriä on musta ihan turha dissata, nuori poika elämänsä murrosvaiheessa, eikä käsittääkseni ole tehnyt kellekään mitään pahaa.
Jarna vaikuttaisi kaiken perusteella olevan se kaikkein pahin tyyppi, joka tekee rahaa Tukiaisilla. Johanna ei taida ymmärtää että se kaikkein pahin näätä on kaveerannut hänen kanssaan ihan itsekkäistä syistä. Tältä siis vaikuttaa, totuutta emme kukaan tiedä. J vaikuttaisi itsekin olevan avun tarpeessa,
Jarna kertoo 1.1.14, että Seessalo myi osti (kaksoisroolissa) Julian viimeiset keikat:
"Viimeinen keikka.
Pakko kirjoittaa miten asiat oikeasti meni. Kun on spekuloitu kovasti kuka yhden henkilön viimeiden keikan myi ja osti. En muista kumpi oli aiemmin Pori ja sitten Harjavalta, olettaisin? Harjavallasta minulla ei ole minkäänlaista tietoa, kuka sen hommasi. Olen sitä itsekkin miettinyt.
Porin keikan osti Nita Seessalo joka sitten meni töihin J:lle. Pakko kertoo lisäinfoa kun sitä on niin paljon kyselty. Olen olettanut, että Nita hommasi Harjavallan, vaikka väittää muuta. Nita väittää että olen myynyt Harjavallan keikan, koska Nita on saanut arvostelua siitä kun yksinaispuoleinen henkilö oli keikalla mukana.
En tunne Nitaa, mut en pidä siitä että mun piikkiin yritetään vierittää sellaista mistä mulla ei ole mitään tekemistä. Onhan se helppo et saa muiden piikkiin laitella sellasia mistä ei tiedä."
Blogiin: http://jarnakervinen.blogspot.fi/2014/01/viimeinen-keikka.html
Glamourissa managereistakaan ei tule puutetta. Ainoastaan artistin taidot ovat vähissä.
Ainakaan vielä kukaan monista managereista ei oo perunut Johannan tipaton tammikuu-lopetuskeikkaa:
"
KE 1.1.2014 | HYVÄÄ UUTTA VUOTTA 2014!
KARAOKE klo 21 alkaen
IL TRENO -
NAAPURIRAVINTOLA JO VUODESTA 1989
Il Treno sijaitsee hyvien kulkuyhteyksien päässä Mellunmäen metroaseman vieressä.
KARAOKE
Käy tutustumassa karaokelaululistoihin tästä.
TULOSSA!
31.1.2014
21:00 JOHANNA TUKIAISEN NYT LOPPUU TIPATON TAMMIKUU SHOW
7.3.2014
00:00 SVOPODA!
20.4.2014
21:00 SCANDINAVIAN HUNKS"
Huomenna keikka!
Manageri Jarna tiedotti facebookissa jo 24.10.2013:
"4.1.2014 Bar Panama Valkeakoski"
Ja Tuksu vahvisti Dollsien päiväkirjassa 11.12.2013
"Tähän asti myytyjä keikkoja ovat seuraavat:
- ALUSTAVA VARAUS BAR PANAMA, VALKEAKOSKI, TAMMIKUULLE
TEEN KEIKKAA YHDESSÄ JUHAN KANSSA"
Tuksu meni Immoskan kanssa Marokkoon tänään.
Myös ensi viikonlopun keikka on peruuntunut. Ei huvita.
Tuksun Dolls Diarysta 9.1.14 pieni ote:
"Talla hetkella keikkoja minulle myy lukuisat eri ohjelmatoimistot, Nita Seessalo seka myyn niita myos itse. Taman jarkyttavan tapahtuman jalkeen olemme muuttaneet showtamme taysin, esiinnymme Julian muistoksi."
Saattanan "manageri", Tunari-Seessalo.
Kankaanpäässä piti siis olla 11.1. Nita Seessalon "myymä" keikka, mutta keikkaravintolaa petettiin ennakkolaskutuksen avulla, eikä keikkaa koskaan ollut. Ilmeisesti jo alun alkaenkin Seessalo ja Tukiainen olivat liikkeellä pelkkä rahapetos mielessään.
-yyy-
Tällä tavalla luki Villi Nightclubin Facebook-sivulla 11.1. klo 19 jälkeen:
"Niinhän siinä sitten kävi... "saa-tanan lehmä" makaa vielä aurinkorannalla.
Eli illan Tuksu-keikka peruttu! Kaikesta oltiin sovittu hyvissä ajoin ja kymmeniä kertoja soiteltiin ja varmisteltiin..."
-yyy-
Nita Seessalo (os. Ruuska) selitteli 11.1. myöhemmin illalla:
"kyllä tämä tuli minulle yllätyksenä. johannan piti olla suomessa 18:00 jälkeen, juna liput poriin oli hoidettu ja kyyti täältä porista oli valmiina.
Eräs henkilö joka oli vastassa tätä neitiä helsingin lentokentällä huolestui kun ei tukiaista näkynyt ja ilmoitti minulle, jonka jälkeen ilmoitin heti villiin.
Eli keikkamyyjä ei valehdellut (olen siis keikka myyjä, tai OLIN) että tässä kusetettiin myös minua. palkat jne jäi saamatta. Syy on yksin ja ainoastaan Johannan."
Petos!
Nimimerkki ”Jasminin Stalkkeri
Seuraava Tuksu-keikka 25.1.14 Panama Baarissa Valkeakoskella.
Liput 10 €, Showtime 23:00.
Valkeakosken Panama Baarin Tuksu-keikka huomiselta (25.1.) on peruttu.
Tammikuun lopun Tuksu-keikka:
* 31.1.14 Il Treno, Helsinki, Mellunmäki: http://www.iltreno.fi/
Turahdus 4.3.14:
”Ihme juttuja
Suomi24:ssä joku aloittaja väitti ensin, että Nita Seessalo olisi alkanut manageriksi taas, sen jälkeen tehtävään väitettiin Jarnan alkaneen.
Tieto tullut muka tuksula.comista. Ilmeisesti tämä tieto ei pidä paikkaansa . Ainakin Nita on tyrmännyt jutun facebook sivuillaan. Jarnalla ei ollut mitään päivitystä asiasta. Tulemme sen ajan kanssa näkemään.
Kummallista on, ettei Tuksu ole vielä haukkunut Nitaa julkisesti, sekin luultavasti on edessä tässä lähitulevaisuudessa.”
Blogiin: http://barbituraatinblogii.blogspot.fi/2014/03/ihme-juttuja.html
Turahdus I, 4.3.14:
”Tyypillinen bnäätä, työväenluokkaan kuuluva nainen...
... Seuraavaksi aion miettiä näitä managerijuttuja. Nämä "surullisen kuuluisat managerit" vaihtuvat aika tiuhaan. Oli Tuijaa, Tauskia, Jarnaa ja Nitaa. Miksi?? Mikä näitä ihmisiä oikein on vaivannut.
Tämä viimeisin tapaus taisi kestää vain 3 kk glamouria ja löi hanskat tiskiin...
Oli koira kauppaa (joka jäi kesken), samoin Johannan piti olla Nitan morsiusneitona, mutta ei sitten ollutkaan. Viimeisimpänä vierailullaan Porissa oli neljän taistelukoiran tappajasekoitus, joka puri Johannaa (paljastui sittemmin saksanpaimenkoiran ja labradorinnoutajan sekoitukseksi), siinä joutui myös ex-managerin äiti seiskan soittelun uhriksi.
Olihan tässä Porin casessa muutakin kummallista. Nita ja Tukiainen shoppailivat yhdessä (?) jonka jälkeen Tukiainen nähtiin porilaisessa ravintola Miamissa yksin. Myöhemmin yöllä Nita tuli takaisin kyseiseen ravintolaan hakemaan työnantajaansa.
En ymmärrä hänen motiiviaan tuohon hommaan. Itse sanonut, että yritti nostaa Johannan julkisuuskuvaa ja saada keikkoja siistimmäksi. No hetkellisesti keikat ainakin olivat siistimpiä, muuten Nitasta on vaikea saada tietoa kirjoitettavaksi.
Jarnasta minulla ei ole oikein mitään sanottavaa. Taisi esiintyä muutamilla keikoilla (Johannan kertoman mukaan) ja onhan siitä todisteita youtubessakin. Nita ei ole tainnut esiintyä kertaakaan?
Entäs se Järvinen? Mainostaa olevansa monitoiminainen, yo-markkinointimerkonomi, liiketalouden tradenomi. LKV, ja aikuiskasvatustieteen opiskelija. Ollut kunnallispolitiikassa, johtokuntatyöskentelyssä, kokemusta mannekiini ja valokuvamalli alalta, ollut jopa Miss Suomi finaalissa 1984!
Saanko kysyä, että mitä ihmettä? Näillä meriiteillä ollut samassa työssä kuin Nita ja Jarnakin? Mutta keikkoja taisi olla enemmän ja biisejäkin tehtiin. No vuosi olikin 2009, ja silloin manageroitava oli paremmassa kunnossa, joten saattoi hieman menestyäkin alalla, toisin kuin viime tai edellisvuonna.
Nähtäväksi jää kuka on seuraava manageri??”
Blogiin: http://barbituraatinblogii.blogspot.fi/2014/03/tyypillinen-bnaatatyovaenluokkaan.html