menee kavereidensa kanssa samaan pöytään ja kertovat korttinsa vaikka puhelimella
nettipokerissa voi huijata
jepulis
8445
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jeps.
Se on toki kiellettyä ja sitä pyritään valvomaan, mutta näin voi tehdä.
Toki samaa voi harrastaa livenäkin, eli tietyillä merkeillä viestii kaverille, että nyt olisi huippukäsi, tms. Yritetään heruttaa rahat kolmannelta osapuolelta.
mahdoton valvoa (ei varmaan laitonta)mutta tämän takia en pelaa nettipokeria
Ei valvonta ole sinänsä mahdotonta, tilastoista tutkitaan, miten pelaaja on reagoinut toisen pelaajan kortteihin. Jos selvä korrelaatio löytyy, niin bannia on tiedossa.
Olen pari kertaa ollut havaitsevinani noita yhdessäpelaajia, mutta kun pelaavat muuten niin huonosti, niin en ole jaksanut välittää. Ehkä isomman rahan pöydistä voisi löytää parempia huijareitakin.
Todella helppoa valvoa, siihen riittää pöytälogien ohjelmallinen skannaus.
Ei auta koska botit tai talonpelaajat jotka tietävät mitkä kädet tuovat voiton estävät voittamisen. Kusettajia ei voi kusettaa tässä tapauksessa.
On vain näin. Rahat menee, vaikka mitä bonuksia luvataan. Saattaa olla. tai on että softa(ohjelma) ei ole asiakasystävällinen. Jos pelaatte, leikikrahaa. Sitten, kun muka osaatte, oikeaa. Sitten vain pikalainaa hakemaan, kumpi häviää?
Ainoa oikea on aito pöytä. Kaikki muut vetää omilla pelaajilla tai softalla fyrkät pois.
Ehkä vain kuvittelen...
Jos osaa pelata niin eitarvitse huijata ja tunnistaa myös huijarit. Itse opin pokerinpeluun vasta kun kävin kunnon pokerikurssin. Olin pelaillut muutaman vuoden satunnaisesti hyvin pienillä blindeilla ja tappiolla ehkä n.200e. Ensin epäilytti maksaa kurssista mutta se osoittautui todella hyödylliseksi. Kurssi vaatii kärsivällisyyttä niin kuin mikä tahansa opiskelu ja englanninkielen taitoa. Nykyään tienaan pokerilla sivutuloa n.100-1000e/kk =)
Linkistä pääset tutustumaan pokerikurssiin:
http://dfaa8-o8w80p1rcg5funob3pa8.hop.clickbank.net
tää viimenenkin täysin mainostamista....
jos osaa ajetella tunnistaa huijarit...sopii tuohon pokerfaceen....
sitten kuka jaksaa istua montakymmentä tuntia kuussa 100-1000 e/kk lisätienestin kanssa ja menettää muuta elämää...
ei h.....i näitä koomikoita....