nettipokerissa voi huijata

jepulis

menee kavereidensa kanssa samaan pöytään ja kertovat korttinsa vaikka puhelimella

8

429

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jeps.

      Se on toki kiellettyä ja sitä pyritään valvomaan, mutta näin voi tehdä.

      Toki samaa voi harrastaa livenäkin, eli tietyillä merkeillä viestii kaverille, että nyt olisi huippukäsi, tms. Yritetään heruttaa rahat kolmannelta osapuolelta.

      • jepulis

        mahdoton valvoa (ei varmaan laitonta)mutta tämän takia en pelaa nettipokeria


      • jepulis kirjoitti:

        mahdoton valvoa (ei varmaan laitonta)mutta tämän takia en pelaa nettipokeria

        Ei valvonta ole sinänsä mahdotonta, tilastoista tutkitaan, miten pelaaja on reagoinut toisen pelaajan kortteihin. Jos selvä korrelaatio löytyy, niin bannia on tiedossa.

        Olen pari kertaa ollut havaitsevinani noita yhdessäpelaajia, mutta kun pelaavat muuten niin huonosti, niin en ole jaksanut välittää. Ehkä isomman rahan pöydistä voisi löytää parempia huijareitakin.


      • 9+5
        jepulis kirjoitti:

        mahdoton valvoa (ei varmaan laitonta)mutta tämän takia en pelaa nettipokeria

        Todella helppoa valvoa, siihen riittää pöytälogien ohjelmallinen skannaus.


    • varamaa nääs

      Ei auta koska botit tai talonpelaajat jotka tietävät mitkä kädet tuovat voiton estävät voittamisen. Kusettajia ei voi kusettaa tässä tapauksessa.

    • jep jep

      On vain näin. Rahat menee, vaikka mitä bonuksia luvataan. Saattaa olla. tai on että softa(ohjelma) ei ole asiakasystävällinen. Jos pelaatte, leikikrahaa. Sitten, kun muka osaatte, oikeaa. Sitten vain pikalainaa hakemaan, kumpi häviää?
      Ainoa oikea on aito pöytä. Kaikki muut vetää omilla pelaajilla tai softalla fyrkät pois.
      Ehkä vain kuvittelen...

    • pokerface

      Jos osaa pelata niin eitarvitse huijata ja tunnistaa myös huijarit. Itse opin pokerinpeluun vasta kun kävin kunnon pokerikurssin. Olin pelaillut muutaman vuoden satunnaisesti hyvin pienillä blindeilla ja tappiolla ehkä n.200e. Ensin epäilytti maksaa kurssista mutta se osoittautui todella hyödylliseksi. Kurssi vaatii kärsivällisyyttä niin kuin mikä tahansa opiskelu ja englanninkielen taitoa. Nykyään tienaan pokerilla sivutuloa n.100-1000e/kk =)

      Linkistä pääset tutustumaan pokerikurssiin:

      http://dfaa8-o8w80p1rcg5funob3pa8.hop.clickbank.net

    • thöroth

      tää viimenenkin täysin mainostamista....

      jos osaa ajetella tunnistaa huijarit...sopii tuohon pokerfaceen....

      sitten kuka jaksaa istua montakymmentä tuntia kuussa 100-1000 e/kk lisätienestin kanssa ja menettää muuta elämää...

      ei h.....i näitä koomikoita....

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2425
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1407
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      77
      1234
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      6
      1152
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      870
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      865
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      44
      713
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      87
      698
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      26
      678
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      666
    Aihe