Soittaako lekuri...

mietin tällaista

jos raskaus näkyy testeissä?

Vai täytyykö sitä itse kysellä, jos soittoaika on vasta muutaman päivän päästä, mutta testin tulosket valmiit jo samana päivänä?

6

143

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllä se soittaa

      Soittaa se ja varaa sulle ajan keskeytykseen, jos 12/32 ei toteudu.

    • HUHUH!!!

      Hyvä, tätä juuri mietinkin! Koska mies on kinunut lasta jo 7 vuoden ajan, mutta itse en haluaisi aikaani ja rahojani tuhlata johonkin kiljuvaan kakaraan. Kyllä sen pitäisi meidän parisuhde riittää. Siihen mitään lasta tarvitse.

      On se kumma kun ei voi edes kierukkaan luottaa nykypäivänä!

      En vaan haluaisi miettiä, että minun sisälläni mahdollisesti olisi jonkun elämän alku, Mahdollisimman pian pois se minusta jos näin on! Hyi HYI. Ihan ällöttää ajatella. Ihmettelenkin, miksi mies jotain tuollaista haluaa. Luulis jo kohta nelikymppisen miehen ymmärtävän, että se aika on jo ohi. Olisi tehnyt lapset sitten ennen minua parikymppisenä eksänsä kanssa, jos niin kauheasti lapsia halajaa.

      • Ei riitä !

        7 vuoden parisuhde ei riitä mihinkään! Ja ole iloinen että miehesi oli fiksu silloin nuorena. Saattaisi elämänlaatu olla hieman huonompaa.


      • HUHHHUH!
        Ei riitä ! kirjoitti:

        7 vuoden parisuhde ei riitä mihinkään! Ja ole iloinen että miehesi oli fiksu silloin nuorena. Saattaisi elämänlaatu olla hieman huonompaa.

        ei kai tuo miessentään ensi tapaamisesta asti ole lapsia kinunut. herranen aika sentään. Sellanen mies olisi aikalailla jäänyt kuin nallikalliolle.


      • Respect for you!
        HUHHHUH! kirjoitti:

        ei kai tuo miessentään ensi tapaamisesta asti ole lapsia kinunut. herranen aika sentään. Sellanen mies olisi aikalailla jäänyt kuin nallikalliolle.

        Ok. Sinä et halua lapsia, se on kunnioitettava valinta. Ja kaiken lisäksi OMA JA HENKILÖKOHTAINEN PÄÄTÖS/ MIELIPIDE!
        kysyy munaa olla erilainen ja rehellinen itselleen ja muille, ja se on kunnioitettavaa!

        Oletko ikinä halunnut lapsia?

        Sinulla on elämässä varmaan enemmän sisältöä ja siksi kykenet omaan aivotyöskentelyyn.


      • HUHHUHU!!!
        Respect for you! kirjoitti:

        Ok. Sinä et halua lapsia, se on kunnioitettava valinta. Ja kaiken lisäksi OMA JA HENKILÖKOHTAINEN PÄÄTÖS/ MIELIPIDE!
        kysyy munaa olla erilainen ja rehellinen itselleen ja muille, ja se on kunnioitettavaa!

        Oletko ikinä halunnut lapsia?

        Sinulla on elämässä varmaan enemmän sisältöä ja siksi kykenet omaan aivotyöskentelyyn.

        En ole koskaan pitänyt itseäni äidillisenä henkilönä. Mutta en ole kyllä ksokaan lapsia millään tavalla vihannutkaan (paitsi niitä huonosti käyttäytyviä, mutta sekin on vanhemmista johtuvaa).

        Olemme keskittyneet niin pitkän aikaa vaan meidän kahden suhteeseen, elämään, reissailuun, työntekoon ja omiin harrastuksiimme, että ei lapsei olisi sellaiseen sopinut.

        Ja nyt kun ikääkin on jo niin tunnen, että en enää halua lasta osittain senkin takia, että olisin jo sen verran iäkäs, kun lapsi muuttaisi pois.Ei lämmitä ajatus, että lapsi muuttaisi (jos edes on muuttaakseen täysi.ikäisenä) pois pari vuotta ennen eläkkeelle pääsyämme.

        Ja nyt tuo miehen toive (mikä on voimistunut parin vuoden sisään humoristisista vihjailuista vakaviin keskusteluihin) alkaa ahdistaa minua ja vaikuttamaan mielenterveyteeni. Olen jopa ajatellut, onko miehellä tulossa jokin kriisi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      468
      4167
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      318
      1732
    3. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      117
      1567
    4. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      89
      1494
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1428
    6. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      60
      1395
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      52
      1356
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      99
      1272
    9. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      45
      1119
    10. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      34
      1098
    Aihe