Uskokaa tai älkää mutta velkasuossa kupliva Jyväskylän kaupunki ottaa yli kahdeksan miljoonaa euroa lisävelkaa ostaakseen paskaläjän!! Paskaläjän josta Vapo haluaa pian eroon. Ajatelkaa, me veronmaksajat omistamme sitten velalla hankitun paskaläjän! Siis lisävelalla hankitun, heh.
Hurraa, lisää velkaa!
Sontaa syliin
563
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kautta aikojenhan sitä paskaa on poltettu. Ainakin afrikan suunnalla. Kohta ollaan samalla tasolla. Sillä erotuksella, että mikäli kehitysapua tarvitsisimmekin vaikka työttömien nuorien voimaannutttamiseen, tai johonkin kuoronjohtaja- tai huoneteatterin kehittämiseen, niin sitä ei kukaan kolmen AAA:n valtiolle anna.
Toisin, kuin me suomalaiset jaamme tuollaisiin tarkoituksiin joka vuosi 1,2 miljardia ( 1200 miljoonaa) vastikkeetta vero-ja velkarahaa.
Kyllä Se paska teillekin kelpaa turha siinä inistä pöljät
tuollaista väität, vai kerrotko omaa mielipidettäsi ehdottomana totuutena ja meidän muidenkin mielipiteenä? Kaikki kanootit muumilaaksossa? Epäilen.
Hehee en mä tiennykään että muumilaaksossa on kanootteja oleks vetäny pilvee vai
Koiviston parhaat kaverit osallistuvat, hi,hi.