Tuli tänään ostettua kyseinen objektiivi ja kun sitä varovasti heiluttaa niin tuntuu et sisuskalut on aivan irti, kolisee siis aika reilusti.Onko aivan normaalia? Nopean testailun jälkeen kuvat vaikuttavat kuitenkin teräviltä ja tarkennus toimii. Eli onko turha huolestua vai selkeästi jotain vialla?
Sigma 17-50mm 2.8EX Kolisee
Jelppiä
2
522
Vastaukset
- Takuuseen
Vaihtoon tai korjaukseen
- kmjgbhdxs
Noissa zoom objektiiveissa on yleensä vähän lappia. Minulla klappaa säätörenkaat, eikä se vaikuta kuvanlaatuun, jos ei itse linssit sisällä ei heilu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663402Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463222Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1272850- 462579
- 311973
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481646
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871525- 391340
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k391321