Voiko 15mg Bentsoa muka vaikuttaa näin?

Olen syönyt rauhoittavia ihan tarkoitukseen n. Vuoden ajan. Nyt otin ekaa kertaa 30mg 1/2tablettia ja 10min päästä maailma pyöri päässä ja tuntui kuin kaikki asiat ja tapahtumat leijuisivat.

Tyttäreni puhekin aaltoili ja kaikkee muuta sekavaa. En voi uskoa että johtuu lääkkeistä, koska olen kumminkin miedompia syönyt säännöllisesti vai tuleeko betsoista joskus tämmöisiä "maailman vääristymiä", vaikka niitä käyttää vakituiseen?

Noin pieni annos kumminkin kyseessä, mut koko päivä meni huimauksissa. Taitaa sittenkin olla ahdistushäiriön aiheuttamaa...
10260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mitä bentsoa olet ottanut vuoden ajan?

Äänestä
  • Opamox 15mg. Aikasemmin oli joku Oxamin tai vastaava.

    Äänestä

  • Eiks nää oo kumminkin miedoimmat rauhoittavat niin ihmettelen vaan olotilaa.

    Olo ei ollut eufoorinen vaan pikemminkin omituinen "ulottuvuus matkailu" ja ahdistava. Kai alan äijät vetää näitä aamupalaksi jo levyllisen.

    Äänestä

Kuinka monta olit juonut ennen lääkettä?

Äänestä

Opamoxeja tuli vedettyä muutama vuosi alkon kera eikä tullut mitään kuvailemiasi oireita. Voi olla että kannattaa mennä lääkärille puhumaan asiasta. Ootko ihan varma ettei kukaan oo antanu sulle mitään psykedeelejä?

Äänestä

Sehän tässä onkin etten ollut juonut mitään ja itse apteekista haetusta purkista pillerin nappasin. Ihan vitun omituinen olo niistä kyllä tuli.

Joskus bentsoja ja kaljaa olen samaan aikaan ottanut, mutta en huomannut mitään vaikutusta. Määrä oli kyllä vain 4x15mg.

Äänestä

Hmm...Itsellä tulee mieleen tämmöisiä asioita, univaje, stressi, no mutta väsymys tulee ihan ekana mieleen, ja siitä sitten kuvaillut oireet lääkkeen oton myötä...Ja jos tietyt asiat ovat muutenkin olleet mielessä tai ajatukset niin tullut sitten tämmöinen yhteisvaikutus....

Äänestä
  • Ja ainiin jos olet esim. samaan aikaan ollut ahdistunut tai "paniikissa" niin siitähän varmasti voisi tulla tämmöistä oireilua ...No toivottavasti kaikki on kuitenkin nyt hyvin :)

    Äänestä

Jos opamoxeista ollaan noin kujalla ja peloissaan niin voivoi mitä ketamiini tai salvia sais aikaseks.. Olis kyl mielenkiintosta kuulla kukkahattutädin kommentit siitä. idiootta

Äänestä
  • Olisin onnellinnen jos mulla ois nyt vahvimpia mahdollisia bentsoja täällä!!! Voi kun niitä sais!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kysyn asiantuntijoilta kirjoitti:

Olen syönyt rauhoittavia ihan tarkoitukseen n. Vuoden ajan. Nyt otin ekaa kertaa 30mg 1/2tablettia ja 10min päästä maailma pyöri päässä ja tuntui kuin kaikki asiat ja tapahtumat leijuisivat.

Tyttäreni puhekin aaltoili ja kaikkee muuta sekavaa. En voi uskoa että johtuu lääkkeistä, koska olen kumminkin miedompia syönyt säännöllisesti vai tuleeko betsoista joskus tämmöisiä "maailman vääristymiä", vaikka niitä käyttää vakituiseen?

Noin pieni annos kumminkin kyseessä, mut koko päivä meni huimauksissa. Taitaa sittenkin olla ahdistushäiriön aiheuttamaa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu