mikro SIM mokkulaan?

Eli tilanne on se, että käyttäisin pelkkää mikro simiä ipadiin ja normi mokkulatikkua kannettavalla. Sopiiko mikro sim normaaleihin tikkuihin?
3233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Juu mikro sim adapterilla onnistuu. Maksaa esim. Verkkokaupassa alle 10e. Jos täytyy vaihtaa eka sim mikro simiksi, operaattori veloittaa varmaan n. 10e siitäkin.

Äänestä
  • No monissa nykyliittymissä kyllä on irrotettava osa kortissa, joten onnistuu niissä sim->mikro sim suuntaan, toiseen suuntaan vaatii sen adapterin tai melkosta askarteluähellystä.

    Äänestä

Jossain on jo nähty piko-sim kortteja.




Valitettavasti testaaja veti ne vahingossa henkeensä.
Nyt on uudet testikappaleetu tulossa suunnittelulabrasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jeps.. kirjoitti:

Eli tilanne on se, että käyttäisin pelkkää mikro simiä ipadiin ja normi mokkulatikkua kannettavalla. Sopiiko mikro sim normaaleihin tikkuihin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu