Lentokummi koiralle Hania-Helsinki!

RiikkaH

Etsin lentokummia Kreetan Haniasta Suomeen pienikokoiselle koiralle mahdollisimman pian. Koira on Haniassa Angel´s Ark -nimisellä tarhalla, ja tulee minulle kotihoitoon Suomeen. Lentokummina toimimisesta ei tule sinulle mitään kuluja. Tässä tiivistettynä (kopioitu Espanjan Koirat-sivulta):

"Koira tuodaan tarvittavine asiakirjoineen kentälle tarhan vapaaehtoisten toimesta ja laitetaan kuljetuslaatikossa koneen ruumaan. Koira tarvitsee vain jonkun koneessa olevan matkustajan, jonka nimellä se matkustaa koneen ruumassa "matkatavarana". Koiran mukaan ottaminen ei vähennä matkustajan sallittuja matkatavaramääriä, vaan se kirjataan erikoismatkatavaraksi. Yhdistys tilaa koirien lentopaikat ja huolehtii niiden maksuista. Koirien passit, TRACES todistukset ja mahdolliset lääkkeet matkustavat lentokummin käsimatkatavaroissa.

Tulen itse koiraa vastaan lentokentälle. Jos siis sinä tai joku tuttavasi on lentämässä Kreetalta Suomeen lähiaikoina tai asap, ota nopeasti minuun yhteyttä!
Sähköposti: [email protected]

1

567

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • säälittävää

      Voi jeesus maria, että joku rahtaa noita elukoita ulkomailta Suomeen. Eikö täällä ole rakkeja omasta takaa ihan tarpeeksi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      83
      1254
    2. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      834
    3. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      76
      761
    4. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      242
      717
    5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      591
    6. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      80
      582
    7. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      46
      575
    8. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      25
      522
    9. Kumpi teki aloitteen silloin joskus?

      😊
      Ikävä
      37
      522
    10. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      26
      482
    Aihe