Toivon saavani sinut/hänet parikseni sitä suorittamaan. Tarvitsen sinua.
Mikä tahansa tehtävä minua varten on ennalta määrätty elämässä
HukassaIlmanSinua
5395
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jos näin olisi määrätty niin eiköhän tuo olisi jo rinnallasi.
Ehkä se tehtävä on tunteiden kertominen hänelle ja sen mukanaan tuoman onnen ja mahdollisten surujen kokeminen? Vai onko se hänen tehtävänsä? Ehkä se on molempien?
Jos uskot uudelleensyntymään, niin eikö tämä ole loogista? Mitä muuta meillä olisi täällä tehtävänä kuin sielumme rikastuttaminen erilaisilla kokemuksilla. Se joka jättää elämättä ja kokematta, ei edisty tällä tiellä.
Minä olen varmaan edellisessä elämässäni ollut joku kaunis ja suosittu ja ehkä torjunut ilkeästi jonkun minuun ihastuneen - ja tässä elämässä saan sitten kärsiä siitä olemalla päinvastainen, josta kukaan ei kiinnostu erityisemmin ja ihastukseni voi nyt rauhassa ignoorata minut. Karman laki. Sitä saa mitä tilaa (jo edellisessä elämässä tilattua) :(
En usko että tehtävämme täällä on onnen tai minkään muunkaan tunteen kokeminen tai sielujemme rikastuttaminen, kyllä se on jotain ihan muuta tai kohdistuu muihin(kin) kuin itseemme.
Miten niin olisi JO rinnallasi, mikä pvm tai ikä on deadline jolloin tämä henkilö vierellesi annetaan jos annetaan ???
Olen myös miettinyt tuota "tehtävääni" tai tarkoitusta, miksi ylipäätään täällä vielä tallustan. Hänelleä/sinulla on siihen osuutesi, kyllä.
Hyvää joulua.
Olen olemassa häntä varten Kiitos hänestä!