.....vaikka uskot jo?
Minulla ei oleollut esiaviollista seksiä 3,5 vuoteen. Kesäkuusta 2010 tänne asti. Ei ole vakuuttanut eräiden ilomielisten naispuolisten puheet, että anteeksi saa. Tahallani en syntiä voi alkaa tekemään ja siinä elämään. Olen saanut näin päättäessäni vaikka se tuntui alussa extremeltä niin nyt ymmärrän paljon lisää.
Onko siis maalliselta kannaltakin kannattanut? On, rahaa on säästynyt kun en ole naisten kanssa tekemisissä.
Onko hengelliseltä kannalta kannattanut? On, syitä on useita. Oamntunnonpuhtaus ettei tee tahallaan syntiä ja elä siinä. Valehdellut olen. Joskus mennyt useakin tunti ennen tajuamista: valehtelin. Ja toisinaan se on ollut sellaista että annan paremman kuvan tilanteesta kuin se on, jotta minusta ei oltaisi huolissaan.
Jeesuksen läheisyyttä olen saanut nauttia ja se on asia, josta nautin paljon.Ohjaus on tarkkaa ja olen joutunut luopumaan kaikesta muustakin omaatuntoani vaivanneesta vaikeasta asiasta.mm. tupakasta ja alkoholista olen luopunut kokonaan. Alkoholia toisinaan tekisi mieli ottaa. Rukoilkaa, että se halu poistuisi. Rukoilkaa myös seksuaalisten halujeni lakkaamisesta,sillä en neitsyttä vaimoksi löytäne ja vaikkalöytäisin neitsyeen kontaktin niin luonne voi olla sellainen että uskaltaako.
Nykyään on harvassa ne naiset, joilla ollut vain yksi mies "kyytipoikana". Minulla nyt vaan on tällainen toive vaimosta että saisin sellaisen neitsyenä. Vaikket olisikaan neitsyt ja olet naimaton siviilisäädyltäsi, nainen, niin älä ymmärrä väärin, en minä sinua soimaan, itseäni minä soimaan omista synneistäni, toisaalta ne ovat anteeeksipyydetyt, en sitten tiedä onko ne anteeksisaadutkin.Sen tiedän, että uskoontulon päätöstä lykkäsin seksuaalisten halujeni takia. Vieläkäänen ole hseksinhimoista kokonaan päässyt eroon vaan vääränlainen ärsyke voi laukaista hirvittävän himon ja silloin on vain mentävä saastuttamaan itseään.
Sekin on sitten ikävä asetelma kun saastutuksen jälkeen on helpottunut olo, ei enää ole " vanne pään ympärillä".
Onko esiaviollinen seksi syynä siihen ettet "tule uskoon".....
9
196
Vastaukset
- näin se on
Terve kirjoitus,oli aito tai ei.
- henkilö X
Miksi vaimon pitää olla seksuaalisesti kokematon, kun et itsekään sitä ole?
- ap.
Naisen halut on helpommat hillitä. Siksi toimivat huorina käyttäen tilanteen mieheen nähden edukseen.
- näin on
Seksi kuuluu vain avioliittoon
- foksmalder
Eikä kuulu.
- on varoitettu
Haureudessa elävät nukkuvat Raamatun mukaan öljyttömän lampun kanssa.
- Tex Willer
Markku Veilo on opettanut että tyhmilläkin neitsyillä on öljyä lampuissaab, mutta se öljy on muistaakseni väärään öljykentän öljyä tmv. ei oikeaa öljyä kuitenkaan. En sano muistavani varmasti vai onko omiani tuumimisiani, mutta operatiivinen " yleisesikuntamainen" päätelmä selvästikin on että tyhmät ovat tosiaankin tyhmiä ihan sillä perusteella että eivät selviä ohjeita ja määräyksiä käskyllä välinpitämättömyyksissään viitsi totella.
Om hienoa saada kumartaa Jumalan Poikaa, muita kun ei tarvitse kumartaa ja mikäpä on kumartaessa Jeesusta, joka on nähnyt paljon vaivaa jokaisen meistä takia. Eikö Jeesus ansaitse asemansa kunnioituksemme kohteena? Nyt nousui mieleen biisi jossa kysellään " kuka minä olen ". Kuunnellaan se ja ajatellaan Jeesuksen hyvää tahtoa, vaivannäköä ja uhria hetki. Ja eikö näitä ajatellessa ajatuksiin lopulta hiivi tuntemus ja yksi tahi kaksi sanaa, " kiitos, Jeesus".
http://www.youtube.com/watch?v=8AMDTrPn_UQ
Jeesuksen rakkaudesta tekonsa kertovat meille. Minulla on kaveri joka käy vain lähinnä maksullisissa. Tytöt ovat kai ottaneet sen vähän suojatikseen jollain tapaa. Joskus antaneet sitä ilmaiseksikin. Ihan tosi on.
Mutta ei se mikään ressukka ole, hyvän näköinen ja sosiaalinen kaveri. Oman ihan kohtuullisesti rahaakin pyörittävän puljunsa tj. Ei hänellä perhettä ole mutta ottajia olisi. Hoitaa vain paineensa näin.- vuotava helvetinreik
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013122317870118_uu.shtml
Tuossa suomalauisnainen heti eronsa jälkeen on valmis melko todennäköisesti esiaviolliseen haureuteen seuraavan haureudenharjoittajan kanssa.
Palkästään kiimoissaan olevan naisen saastahaureusreiän näkeminen on iljettävää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p576383Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3365401Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1675077Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1404864Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204100Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202606Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32388Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282277- 761997
- 2251865