Otatte itseenne niin, että alennutte epätoivoisesti mustamaalaamaan. Taitaa tulla teille ns. osumaa?
Miksi ette vain myönnä tosiasiaa? 12/32 on jumalan laki ja sitä noudattamalla säästyy itse ja muut paljolta pahalta. Ei 12/32 ole laki, vielä, mutta hyvä ja pätevä nyrkkisääntö, joka kaikille mahdollinen. Elämähän on valintoja - oikeita ja vääriä. Ainahan voi verrannollisesti ajaa autolla 120kmh nopeusrajoituksen ollessa 80kmh, mutta siinä on suuri riski.hyvin moni ajotaitoaan yliarvioida kuoleekin liikenneonnettomuudessa. Myös syyttömiä kyytiläisiä kuolee ja vammautuu.
Eli, jos et noudata sääntöjä ja elät riskillä, älä valita kun altasi sahaamaan oksa katkeaa! Kanna itse seuraukset!
Ilmeisesti 12/32 kirjoittaa totta, kun otatte itseenne?
7
221
Vastaukset 7
- ....................
Yhtä hyvin voisit kirjoittaa ¤//#QGdTH&¤/U%43#¤&Y>NET¤RDERH%¤%y%/ koska "sanomasi" on samaa luokkaa.
Jos puhuisit ääneen kuulisin vain "jäkäkäläpröötprööttsuubiduupijaajaaaasdasdfadf". - muista 12/32
No mulla alkaa lääkkeet loppua, niin olo on niin, että pitää kirjoittaa. Kirjoitan niin kauan kunnes tajuan miten kusipäinen olen. Siihen voi mennä aikaa.
Ps mulla on hienot mobiililaitteet. - Psyyke mennyt jo
En halua myöntää tosiasioita itselleni enkä muille. Itsetuntoni on heikko ja yritän sitä lapsella pönkittää. Olisihan lapsi edes joku asia mitä saan elämässäni aikaiseksi.
- 12/32 hoidosta
Sama juttu mulla. Mutta ei se haittaa kun noudatan sentään itse keksimiäni sääntöjä.
- Itsekäs horo
12/32 hoidosta kirjoitti:
Sama juttu mulla. Mutta ei se haittaa kun noudatan sentään itse keksimiäni sääntöjä.
Minulla kanssa on omat säännöt. Pääsin juuri vankilasta ja nakkelen roskat pitkin katua. Lapsia synnytään niin paljonkin haluan!
- 12/32
Itsekäs horo kirjoitti:
Minulla kanssa on omat säännöt. Pääsin juuri vankilasta ja nakkelen roskat pitkin katua. Lapsia synnytään niin paljonkin haluan!
Ei haittaa. Mun säännöthän on pelkkää provoilua ja ärsyttämistä. Tehkää lapsia vaan. Eikä haittaa vaikka olet horo. Minullakin on sellainen.
- Mirva Leveäperä 20v
12/32 kirjoitti:
Ei haittaa. Mun säännöthän on pelkkää provoilua ja ärsyttämistä. Tehkää lapsia vaan. Eikä haittaa vaikka olet horo. Minullakin on sellainen.
Tehkää lapsia, ei se tässä konkurssissa tunnu missään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän531067Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll221050Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514838- 50824
- 46735
- 37659
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181605Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan61596Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560