Ilmeisesti 12/32 kirjoittaa totta, kun otatte itseenne?

Riski ei kannata!

Otatte itseenne niin, että alennutte epätoivoisesti mustamaalaamaan. Taitaa tulla teille ns. osumaa?
Miksi ette vain myönnä tosiasiaa? 12/32 on jumalan laki ja sitä noudattamalla säästyy itse ja muut paljolta pahalta. Ei 12/32 ole laki, vielä, mutta hyvä ja pätevä nyrkkisääntö, joka kaikille mahdollinen. Elämähän on valintoja - oikeita ja vääriä. Ainahan voi verrannollisesti ajaa autolla 120kmh nopeusrajoituksen ollessa 80kmh, mutta siinä on suuri riski.hyvin moni ajotaitoaan yliarvioida kuoleekin liikenneonnettomuudessa. Myös syyttömiä kyytiläisiä kuolee ja vammautuu.

Eli, jos et noudata sääntöjä ja elät riskillä, älä valita kun altasi sahaamaan oksa katkeaa! Kanna itse seuraukset!

7

214

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ....................

      Yhtä hyvin voisit kirjoittaa ¤//#QGdTH&¤/U%43#¤&Y>NET¤RDERH%¤%y%/ koska "sanomasi" on samaa luokkaa.
      Jos puhuisit ääneen kuulisin vain "jäkäkäläpröötprööttsuubiduupijaajaaaasdasdfadf".

    • muista 12/32

      No mulla alkaa lääkkeet loppua, niin olo on niin, että pitää kirjoittaa. Kirjoitan niin kauan kunnes tajuan miten kusipäinen olen. Siihen voi mennä aikaa.

      Ps mulla on hienot mobiililaitteet.

    • Psyyke mennyt jo

      En halua myöntää tosiasioita itselleni enkä muille. Itsetuntoni on heikko ja yritän sitä lapsella pönkittää. Olisihan lapsi edes joku asia mitä saan elämässäni aikaiseksi.

      • 12/32 hoidosta

        Sama juttu mulla. Mutta ei se haittaa kun noudatan sentään itse keksimiäni sääntöjä.


      • Itsekäs horo
        12/32 hoidosta kirjoitti:

        Sama juttu mulla. Mutta ei se haittaa kun noudatan sentään itse keksimiäni sääntöjä.

        Minulla kanssa on omat säännöt. Pääsin juuri vankilasta ja nakkelen roskat pitkin katua. Lapsia synnytään niin paljonkin haluan!


      • 12/32
        Itsekäs horo kirjoitti:

        Minulla kanssa on omat säännöt. Pääsin juuri vankilasta ja nakkelen roskat pitkin katua. Lapsia synnytään niin paljonkin haluan!

        Ei haittaa. Mun säännöthän on pelkkää provoilua ja ärsyttämistä. Tehkää lapsia vaan. Eikä haittaa vaikka olet horo. Minullakin on sellainen.


      • Mirva Leveäperä 20v
        12/32 kirjoitti:

        Ei haittaa. Mun säännöthän on pelkkää provoilua ja ärsyttämistä. Tehkää lapsia vaan. Eikä haittaa vaikka olet horo. Minullakin on sellainen.

        Tehkää lapsia, ei se tässä konkurssissa tunnu missään.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      187
      2395
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      58
      1315
    3. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1187
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1137
    5. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      1068
    6. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1059
    7. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      1028
    8. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      96
      1026
    9. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      982
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      975
    Aihe