Otatte itseenne niin, että alennutte epätoivoisesti mustamaalaamaan. Taitaa tulla teille ns. osumaa?
Miksi ette vain myönnä tosiasiaa? 12/32 on jumalan laki ja sitä noudattamalla säästyy itse ja muut paljolta pahalta. Ei 12/32 ole laki, vielä, mutta hyvä ja pätevä nyrkkisääntö, joka kaikille mahdollinen. Elämähän on valintoja - oikeita ja vääriä. Ainahan voi verrannollisesti ajaa autolla 120kmh nopeusrajoituksen ollessa 80kmh, mutta siinä on suuri riski.hyvin moni ajotaitoaan yliarvioida kuoleekin liikenneonnettomuudessa. Myös syyttömiä kyytiläisiä kuolee ja vammautuu.
Eli, jos et noudata sääntöjä ja elät riskillä, älä valita kun altasi sahaamaan oksa katkeaa! Kanna itse seuraukset!
Ilmeisesti 12/32 kirjoittaa totta, kun otatte itseenne?
7
188
Vastaukset
- ....................
Yhtä hyvin voisit kirjoittaa ¤//#QGdTH&¤/U%43#¤&Y>NET¤RDERH%¤%y%/ koska "sanomasi" on samaa luokkaa.
Jos puhuisit ääneen kuulisin vain "jäkäkäläpröötprööttsuubiduupijaajaaaasdasdfadf". - muista 12/32
No mulla alkaa lääkkeet loppua, niin olo on niin, että pitää kirjoittaa. Kirjoitan niin kauan kunnes tajuan miten kusipäinen olen. Siihen voi mennä aikaa.
Ps mulla on hienot mobiililaitteet. - Psyyke mennyt jo
En halua myöntää tosiasioita itselleni enkä muille. Itsetuntoni on heikko ja yritän sitä lapsella pönkittää. Olisihan lapsi edes joku asia mitä saan elämässäni aikaiseksi.
- 12/32 hoidosta
Sama juttu mulla. Mutta ei se haittaa kun noudatan sentään itse keksimiäni sääntöjä.
- Itsekäs horo
12/32 hoidosta kirjoitti:
Sama juttu mulla. Mutta ei se haittaa kun noudatan sentään itse keksimiäni sääntöjä.
Minulla kanssa on omat säännöt. Pääsin juuri vankilasta ja nakkelen roskat pitkin katua. Lapsia synnytään niin paljonkin haluan!
- 12/32
Itsekäs horo kirjoitti:
Minulla kanssa on omat säännöt. Pääsin juuri vankilasta ja nakkelen roskat pitkin katua. Lapsia synnytään niin paljonkin haluan!
Ei haittaa. Mun säännöthän on pelkkää provoilua ja ärsyttämistä. Tehkää lapsia vaan. Eikä haittaa vaikka olet horo. Minullakin on sellainen.
- Mirva Leveäperä 20v
12/32 kirjoitti:
Ei haittaa. Mun säännöthän on pelkkää provoilua ja ärsyttämistä. Tehkää lapsia vaan. Eikä haittaa vaikka olet horo. Minullakin on sellainen.
Tehkää lapsia, ei se tässä konkurssissa tunnu missään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 244982
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333573Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543464Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu203360Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1232960Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod282700Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint172379Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1182373MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142195Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S331784