Ilmeisesti 12/32 kirjoittaa totta, kun otatte itseenne?

Riski ei kannata!

Otatte itseenne niin, että alennutte epätoivoisesti mustamaalaamaan. Taitaa tulla teille ns. osumaa?
Miksi ette vain myönnä tosiasiaa? 12/32 on jumalan laki ja sitä noudattamalla säästyy itse ja muut paljolta pahalta. Ei 12/32 ole laki, vielä, mutta hyvä ja pätevä nyrkkisääntö, joka kaikille mahdollinen. Elämähän on valintoja - oikeita ja vääriä. Ainahan voi verrannollisesti ajaa autolla 120kmh nopeusrajoituksen ollessa 80kmh, mutta siinä on suuri riski.hyvin moni ajotaitoaan yliarvioida kuoleekin liikenneonnettomuudessa. Myös syyttömiä kyytiläisiä kuolee ja vammautuu.

Eli, jos et noudata sääntöjä ja elät riskillä, älä valita kun altasi sahaamaan oksa katkeaa! Kanna itse seuraukset!

7

151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ....................

      Yhtä hyvin voisit kirjoittaa ¤//#QGdTH&¤/U%43#¤&Y>NET¤RDERH%¤%y%/ koska "sanomasi" on samaa luokkaa.
      Jos puhuisit ääneen kuulisin vain "jäkäkäläpröötprööttsuubiduupijaajaaaasdasdfadf".

    • muista 12/32

      No mulla alkaa lääkkeet loppua, niin olo on niin, että pitää kirjoittaa. Kirjoitan niin kauan kunnes tajuan miten kusipäinen olen. Siihen voi mennä aikaa.

      Ps mulla on hienot mobiililaitteet.

    • Psyyke mennyt jo

      En halua myöntää tosiasioita itselleni enkä muille. Itsetuntoni on heikko ja yritän sitä lapsella pönkittää. Olisihan lapsi edes joku asia mitä saan elämässäni aikaiseksi.

      • 12/32 hoidosta

        Sama juttu mulla. Mutta ei se haittaa kun noudatan sentään itse keksimiäni sääntöjä.


      • Itsekäs horo
        12/32 hoidosta kirjoitti:

        Sama juttu mulla. Mutta ei se haittaa kun noudatan sentään itse keksimiäni sääntöjä.

        Minulla kanssa on omat säännöt. Pääsin juuri vankilasta ja nakkelen roskat pitkin katua. Lapsia synnytään niin paljonkin haluan!


      • 12/32
        Itsekäs horo kirjoitti:

        Minulla kanssa on omat säännöt. Pääsin juuri vankilasta ja nakkelen roskat pitkin katua. Lapsia synnytään niin paljonkin haluan!

        Ei haittaa. Mun säännöthän on pelkkää provoilua ja ärsyttämistä. Tehkää lapsia vaan. Eikä haittaa vaikka olet horo. Minullakin on sellainen.


      • Mirva Leveäperä 20v
        12/32 kirjoitti:

        Ei haittaa. Mun säännöthän on pelkkää provoilua ja ärsyttämistä. Tehkää lapsia vaan. Eikä haittaa vaikka olet horo. Minullakin on sellainen.

        Tehkää lapsia, ei se tässä konkurssissa tunnu missään.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      21
      5404
    2. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      50
      1421
    3. Grilli lopettaa?

      Pitääkö huhu paikkaansa että grilli lopettaa lähiaikoina?
      Suomussalmi
      11
      837
    4. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      47
      809
    5. Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?

      Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️
      Ikävä
      58
      798
    6. Mitä teet nainen

      Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,
      Ikävä
      52
      787
    7. Pitääkö luovuttaa?

      Sano nyt edes jotain 👾
      Ikävä
      46
      782
    8. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      49
      776
    9. Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa

      Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      765
    10. Onko oikein? Kaikki naiset "jäivät rannalle" Maajussille morsian -pääsarjasta - He ovat mukana!

      JES, Maajussille morsian starttaa ja tiedossa on tuttuun tyyliin kaksi eri ohjelmaa: Maajussille morsian ja Maajussille
      Maajussille morsian
      8
      754
    Aihe