äänesikin, vaikka vuosia kun puhuttiin toisillemme. Pelottaa kohdata, siksikin, että minun rakkauttan sinuuni ei voisi mitkään ulkoiset tekijät tai mikään poistaa. Mutta itse menetän ja pilannut omia ulkoisia asioita.
Muistan
ihanan
5294
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Luuleksä et Se haittaa mua? En vaan enään voi
Ajatellakan muita kuin sinua.
mitä menetät, mitä pilannut?
Pelottaa kohdata? Miksi? Mitä sitä tarvii pelätä? Meistä jokainen elää elämänsä, niinkuin parhaimmakseen näkee. Niitä syyllisiä ei vaikuta omaan elämäänsä muualta hakea. Paras on kun katsoo omaan peiliin. Sieltä se syyllinen yleensä kattelee takaisin. Olet pilannut, mitä olet pilannut. Hyvä, että tiedostat nämä asiat. Se on jo käännös parempaan. Aina voi yrittää korjata tekemiänsä töppäyksiä. Ääni on mulla parantunu karaoken ansiosta. Mites sulla?
Joo, kyllä MOLEMMISSA on yleensä peiliin katsottavaa. Ei ihan oikeasti jaksa näitä kato peiliin huutajia!
Voisiko olla, että sinä saat tuijotella sitä peilikuvaa lopunelämääsi ja aina vaan sieltä katsoo yhtä typertynyt päivittelijä, että se toinen teki taas väärin?????
Taidat olla pahemmassa kunnossa, kuin uskoinkaan.