Oon 14v tyttö ja 16v poikaystäväni ei suostu eroomaan. Sanoin sille yks päivä et jätän sen, koska meijän juttu ei toimi ku mul ei oo enää kavereit ku se on onnistunu pilaa kaikki mun kaverisuhteet ja se on nykyään melkeen aina kännissä... mut siitä huolimatta se osaa olla ihan sairaan ihana. Kun sanoin sille et tää on nyt loppu nii eipä se tietenkää hyväksyny sitä ja ei jätä mua rauhaan. Olin just pari yötä sitten yksin kotona ja se soitti ovikelloo, avasin. Meni varmaan 2 h et sain häädettyy sen. En tiiä miten oikeen pääsisin eroon siitä, onko teillä jotain vinkkejä? Mut kyllä mä oikeesti rakastan myös sitä mut se ei vaa oo enää yhtään samanlainen ku ennen.
Poikaystävä ei suostu eroomaan
yesornot
7225
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Sano sille että alkaa käyttäytyy tai jätät sen. Ja sit jos se ei kunnostaudu niin sit jätät sen, etkä vastaa sen puheluihin, tekstiviesteihin ja jos se pimpottaa ovikelloa et avaa ovea vaan kysyt että mitä se haluaa ja sit jos se ei lähe pois niin et vaan välitä siitä. Jos se jatkaa ovikellon pimpotusta sanot että soitat poliisille jos se ei lopeta. Jos se ei tosiaan lopeta nii sit soitat ja sanot että ex-poikaystäväs ei jätä sua rauhaan ja pelkäät että se alkaa käyttäytyy väkivaltasesti.
Kävin kakkaamassa sen postiluukkuun, siitäs sai tuhkamuna.
Mut seki kävi kakkaamas mun postiluukkuun, siitäs sain hiekkapillu
Jos ei puhumalla häivy sun kämpiltä kun käsket, soitas ihan vaan kyttikselle, tai uhkaa soittaa
lyöt kivellä kasvoihin tommosta pedaria.
ei nyt 14 ja 16 oo mikään ikäero oikeesti. kyllä noi vois seurustella hyvinkin.
ÖÖ MIKS HALUISIT EROO !? sano et haluut se lopettava kännit tai vaa älä oo paikalla ja jos se o kännis ni älä vastaa mihinkää 20 h ja "tee siit ilmaa". Mull oli kerra tälläne suhde ja pyysin vähä virannomaisii jelppaa (heh isäni) se puhelu meni tällee suunnillee. ( Otto oli kännis )
- Onko se otto jokinen siellä (nimi keksitty)
- ööö joo (???)
- Uusimaan poliisista päivää. Tyttöystävänne Liisa Karppi (keksitty), vai pitäisikö sanoa EX, on kuollut tiputtauduttuaan sillalta autotielle.
- M- mitä sä selitätä? Joku jonne soittelee taas sieltä... TOLLASILLA ASIOILLA EI LEIKITÄ.
- Uskokaa mitä haluatte mutta keskusrikospoliisi tutkii tätä tapausta.
- Keksus? (Siis se osasto tutkii VAIN murhia, isoja juttuja)
- Keksusrikospoliisi tutkii tätä pahoinpitelynä, olette kuulema pahoinpidellyt alkoholin alaisuudessa useasti Liisa Karppista. Tämä ajoi hänet tekoonsa. Mustelma kaulassa on laboratoriossa tutkittuna selvennetty noin viikon vanhaksi. Tuon ikäisen ei pitäisi edes juoda. Tuomioista puhutaan lisää oikeudessa.
- M- MITÄ, enmä oo sitä mitenkää pahoinpidelly (jotain kolinaa (Otto kaato pöydän ja tippu tuolilta)
- Voitte tulla itse asemalle tai tulemme hakemaan.
(se sulki puhelime ja ilmeisesti puki päälleen aikeissaa karata känni- itkuissaan mutta mä olin ovel vastassa ja selitin että sen känniriehumiset vois ajaa mut siihe pidemmä päälle.) se sit halas mua vrm puolvuotta ja kaato siihe kuistille ja vähä vähensi juomistaa
TOI SU POIKKIKSES NÄKÖJÄÄ ILMASEE LIIA VÄHÄ TUNTEITAA EIKÄ AINA NE TARKOTA TEKOJAA/SANOJAA MUTKU EI ME IHMISET OLLA TÄYDELLISII SEN TÄYTYY RAKASTAA SUA JOS SE O NOI NUORE SEISKALUOKKALAISE KANSSA -.- herra jumala lukiolaine 14 vuotiaan kaa siin täytyy olla tunteita, tai ainaki ulkoisesti hillittyjä taustalla OO VAA ONNELLINE KU AIKUNE KOHT JO !