Hei kaikki lepakot!

Tuli vaan mieleen, että missä aiotte talvehtia? ajattelin vaan kun eräs herra löysi talven jäljiltä vintiltä lepakon vanhan turkin sisästä. Missäs te aiotte talvehtia?
4912
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

turkin hihassa, niin kintaan peukalossa sitten vissiin. Täytyy tutkailla.

Äänestä

Ajattelin talvehtia oman kullan kainalossa.. :)

Äänestä

Putkassapa hyvinkin menee talvi.

Äänestä

..kesät talvet liikkeellä..:D

Ja siitä erikoinen tapaus, että pitää myös päivästä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jussi kirjoitti:

Tuli vaan mieleen, että missä aiotte talvehtia? ajattelin vaan kun eräs herra löysi talven jäljiltä vintiltä lepakon vanhan turkin sisästä. Missäs te aiotte talvehtia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu