Joo oon siis 13v oon harrastanu ringettee, ratsastusta ja yleisurheilua mut nyt lopetin sit kaikki. Harrastan täl hetkel lautailuu ja kitaran soittoo ja haluisin tohon lisäks vielä jonkun urheilullisen harrastuksen jota vois harrastaa ympäri vuoden. Jos tiiät jotain sellast harrastusta nii laita toho alapuolelle :)
oisko hyvii harrastus ideoit?
sportti pimu
953
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kovin on hiljasta :/
No ite oon harrastanu tanssii, voimisteluu ja sirkuskouluu. Kannattaa kokeilla jtn noist koska ne tois hyin tasapainoo sun harrastuksiin! :)
Sulkapallo. Kehittää hyvin refleksejä, koordinaatiokykyä ja koko kehon lihaskuntoa. Mukava taitolaji:)
joo toi sulkapallo oli hyvä idea...täytyy miettii :)
kokeile huvikses kesäl yöjuoksuu :D! lenkkarit jalkaa, musiikki soimaa ja mettään juoksee yöllä. hommaat vaan otsalampul ni et oo naamallas samantien :D. ei fyysiselt rasitukselt eroo mitenkään peruslenkkeilyst mut usko pois ku meet lämpimän kesä yön yksin rauhas juoksee ulos ni se on tosi terapeuttist :D!
Muute hyvä idea mut asun keskel kaupunkia ja noit mettiä ei löydä muutaku 10km pääst :D
Koripallo
Just sulkapallo on hyvä, en oo ite kylläkää harrastanu, mut oon ollu isän kaa aina välil pelaamas, ja on tosi kivaa ! :)
Ja sit ite harrastan ratsastusta, ja sen on kyllä vaan parasta, siinä kehittyy tasapaino, käsi- ja jalkalihakset, koordinaatiokyky, ja se on sosiaalinen harrastus, jossa saa tutustuu uusiin ihmisiin ku eläimiinkin. toki kallista on mutta..
Luisteluu